شروع عملیات مهندسین نظامی روسیه برای مین زدایی منطقه قره باغ

به گزارش مجله حیات، وزارت دفاع روسیه از شروع عملیات مین زدایی و خنثی سازی مواد منفجره احتمالی در زمین ها، جاده ها و تأسیسات در منطقه قره باغ کوهستانی و زخمی شدن یک افسر روس در اثر انفجار مین اطلاع داد.

شروع عملیات مهندسین نظامی روسیه برای مین زدایی منطقه قره باغ

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا دوبلکس مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سرهنگ دوم پاول پائوتوف رئیس بخش مهندسی نیروهای نظامی فدراسیون روسیه، اعلام نمود که مهندسین نظامی این کشور از روز دوشنبه عملیات مین روبی انسان محبت آمیز در مناطق مختلف قره باغ که در حوزه مسئولیت صلحبانان روسی قرار گرفته است، را شروع نموده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این مقام نظامی روس به خبرنگاران گفت: از امروز به بعد، نیروهای ویژه مهندسین نظامی، عملیات مین روبی انسان محبت آمیز در منطقه قره باغ را شروع نموده اند. در جریان این عملیات، آنها منطقه را از لحاظ وجود مواد منفجره احتمالی در زمین ها ، جاده ها و تأسیسات و محل هایی که در آینده پست های ثابت گروه نظامی روسی در آنجا ایجاد می گردد را آنالیز می نمایند.

به گفته وی، عملیات مین زدایی بشرمحبت آمیز به درخواست دولت جمهوری خودخوانده قره باغ انجام می گردد.

سرهنگ پائوتوف اضافه کرد، تا به امروز مهندسین نظامی دو گلوله منفجر نشده از یک نارنجک انداز و دو گلوله تانک را کشف نموده ا ند.

وی یادآور شد که پاکسازی کامل منطقه از مهمات منفجر نشده چندین ماه طول خواهد کشید. البته رد مرحله نخست، مین روبی از جاده هایی صورت می گیرد که نیروهای حافظ صلح روسی در آنها حرکت دارند و این کار چند روز ادامه دارد.

در همین رابطه وزارت دفاع روسیه نیز شب گذشته تأیید کرد که یک افسر روسی در نتیجه انفجار یک مین در منطقه قره باغ کوهستانی زخمی شده و بلافاصله به بیمارستانی در باکو منتقل شده است. طبق این گزارش، هیچ خطری جان این نظامی را تهدید نمی کند و یاری های پزشکی لازم به او ارائه شده است.

به گفته منابع این خبرگزاری در وزارت دفاع روسیه، این انفجار در هنگام پاکسازی بشرمحبت آمیز منطقه قره باغ از وجود مواد منفجره اتفاق افتاده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 473

به "شروع عملیات مهندسین نظامی روسیه برای مین زدایی منطقه قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات مهندسین نظامی روسیه برای مین زدایی منطقه قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید