اشتباه باورنکردنی اسکوچیچ در اردوی تیم ملی

به گزارش مجله حیات، داربی امروز تبریز با یک اتفاق غافلگیرکننده و حیرت انگیز همراه بود: حضور محمدرضا اخباری در دروازه تراکتورسازی.

اشتباه باورنکردنی اسکوچیچ در اردوی تیم ملی

به گزارش خبرنگاران، ورزش سه در ادامه نوشت: در حالی که محمدرضا اخباری یکی از چهار دروازه بان دعوت شده از سوی اسکوچیچ به اردوی تیم ملی بود، امروز و در کمال تعجب در دروازه تراکتورسازی ایستاد و این به معنای ترک اردوی تیم ملی از طریق این دروازه بان با اجازه اسکوچیچ سرمربی تیم ملی بوده است. بعید است که نظیر چنین اتفاقی در دوران مربیگری کارلوس کی روش رخ داده باشد و همین موضوع ترک اردوی تیم ملی را از طریق یک بازیکن برای انجام بازی باشگاهی و بازگشت دوباره به اردو عجیب جلوه می دهد.

جدا از عجیب بودن این اتفاق، آنچه حضور اخباری در دروازه تراکتور را به صورت یک ناهنجاری جلوه می دهد، زیر سوال رفتن نظم و انضباط درون اردویی تیم ملی است. در حالی که همین چند روز پیش اسکوچیچ در مصاحبه خود نام کرده بود که بیش از هر چیز از بازیکنانش انضباط می خواهد این اقدام او در اجازه دادن به یک بازیکن به ترک اردو، یک نمره منفی در کارنامه اوست که سبب می شود دیسپلین او در بین بازیکنان هم خدشه دار شود. او می بایست تحت هر شرایطی پای حفظ نظم و اصول اردوی خود می ایستاد و اجازه نمی داد تا با زیر سوال رفتن اقتدار و یا دیسپلینش در اردوی تیم ملی، وجهه و کاریزمایش در بین بازیکنان هم خدشه دار شود.

نمی شود که سرمربی تیم ملی از بازیکن انضباط بخواهد و خود ناقض نظم تیم ملی باشد. اگر اسکوچیچ خود به این موضوع رضایت داده که باید گفت او دچار یک اشتباه اساسی در میانه اردوی تیم ملی شده و اگر که برنامه ریزی عجیب سازمان لیگ و اصرار به برگزاری دربی تبریز در بحبوحه اردوی تیم ملی باعث فشار آوردن باشگاه تراکتور به سرمربی تیم ملی شده که باز هم می توان گفت اقتدار سرمربی تیم ملی زیر سوال رفته است. اسکوچیچ باید چنان قفلی به در اردوی تیم ملی می زد که هیچ فرد غیرمرتبطی نه راهی به آن می یافت و نه احدی از این ساکنان اردو اجازه بیرون رفتن از آن را پیدا می کرد.

حالا با این اتفاق چه تضمینی است که اردوی تیم ملی تبدیل به محله برو بیا نشود و چگونه از وجود نظم و انضباط در اردو اطمینان کسب کنیم. برخی اتفاقات همچون اتفاق امروز شاید تاثیری در نتیجه گیری آینده تیم ملی نداشته باشد اما تاثیر زیرپوستی آن بسیار مخرب خواهد بود و جنبه نمادین دارد.

جدا از این، این اتفاق علاوه بر اینکه اعتبار تیم ملی در این شرایط حساس و روزهای منتهی به بازی های مهم تیم ملی زیر سوال رفته است، خود این جدا شدن از اردوی تیم ملی، برای محمدرضا اخباری چندان نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت و به نحوی با اعتبار این دروازه بان هم بازی شده است.

بیرون رفتن از اردو با اجازه سرمربی تیم ملی به قصد انجام بازی باشگاهی، این تصور را بوجود می آورد که حضور این دروازه بان در تمرینات تیم ملی چندان هم برای سرمربی تیم ملی مهم نبوده و به نوعی این موضوع یک توهین به این بازیکن هم محسوب می شود. از آن بالاتر توهینی است که ندانسته به تیم ملی و اعتبار آن وارد شده که به هیچ وجه و به راحتی قابل جبران نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 912

به "اشتباه باورنکردنی اسکوچیچ در اردوی تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباه باورنکردنی اسکوچیچ در اردوی تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید