اطلاعیه سفارت ایران در پی بروز برخی مسائل در فرودگاه های مسکو

به گزارش مجله حیات، ایسنا/ این خبر پیرامون اطلاعیه سفارت ایران در پی بروز برخی مسائل در فرودگاه های مسکو برای شما نگارش شد.

اطلاعیه سفارت ایران در پی بروز برخی مسائل در فرودگاه های مسکو

در اطلاعیه سفارت ایران در روسیه در مورد مشکل بوجود آمده برای تعدادی از هموطنان ایرانی در فرودگاه های مسکو آمد:

با توجه به مشکل پیش آمده برای شهروندان ایرانی در سفر به روسیه برای تماشای مسابقات فوتبال جام ملتهای اروپا، این سفارت به محض اطلاع از این مشکل با اعزام نماینده به فرودگاه رایزنی های گسترده ای با مقامات امنیتی و انتظامی مسئول جهت حل مشکل بوجود آمده بعمل آورد. از حدود 250 مسافر ایرانی که با پرواز شرکت هواپیمایی ایرفلوت 27 خرداد وارد مسکو شدند، برخی از مدارک ارائه شده از سوی 38 نفر از مسافران مورد تایید مسئولین پلیس مرزی روسیه قرار نگرفته و همچنین اظهارات این مسافران هم مغایر با هدف سفر آنها بوده است.

تعدادی از این شهروندان هم بچه ها خردسال و افراد مسن و بیمار هستند که سفر آنها به روسیه با فن آیدی از سوی پلیس مرزی روسیه توجیه منطقی نداشته و آنان هم در اظهارات خود به اهداف دیگری غیر از تماشای مسابقات فوتبال از جمله گذراندن ماه عسل و یا دیدار برخی اقوام و نزدیکان اشاره نموده اند که این موضوع بر خلاف قوانین و مقررات کشور روسیه می باشد. این در حالی است که شرکتهای مسافری که از سابقه گردشگری با روسیه برخوردار می باشند ملزم اطلاع و رعایت قوانین و مقررات بوده و باید خود را مکلف به رعایت این قوانین و مقررات بدانند و همزمان مسافرین خود را از این مقررات مطلع نمایند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران همواره در جهت احقاق حقوق شهروندان ایرانی اقدام نموده و به محض اطلاع از مشکل پیش آمده مکاتبات خود را با وزارت خارجه روسیه و سایر مراجع رسمی و ذی صلاح انجام داده و شرایط مناسب برای این دسته از شهروندان در فرودگاه را ایجاد نموده است و بدیهی است این تلاشها تا حل مشکل ادامه خواهند داشت.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه مجددا به مسافرینی که قصد عزیمت به روسیه را دارند اکیدا توصیه می نماید ضمن اطمینان از اعتبار و تجربه آژانس مسافرتی و مدارک لازم برای سفر، از قوانین و مقررات ورود به روسیه بطور کامل مطلع و نسبت به نوع ویزا و هدف سفر خود توجیه باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 877

به "اطلاعیه سفارت ایران در پی بروز برخی مسائل در فرودگاه های مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه سفارت ایران در پی بروز برخی مسائل در فرودگاه های مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید