انتقاد حزب اپوزیسیون هند به کمبود امکانات درمانی در بیمارستان ها

به گزارش مجله حیات، مسئولین حزب کنگره ضمن انتقاد از سیاست های دولت این کشور به کمبود امکانات در بیمارستان ها اعتراض کردند.

انتقاد حزب اپوزیسیون هند به کمبود امکانات درمانی در بیمارستان ها

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ملت تایمز، پیشنهاد نارندرا مودی نخست وزیر هند مبنی بر روشن کردن شمع جهت اعلام همبستگی توسط مردم مورد اعتراض سیاستمداران اپوزیسیون قرار گرفت.

حزب کنگره در این خصوص اعلام کرد: دولت باید ابتدا کمبودهای درمانی در بیمارستان ها را تامین کند تا بیماران مبتلا به کرونا با مسائل بیشتری روبرو نشوند.

در بیانیه بزرگترین حزب اپوزیسیون هند آمده است: تا وقتی بیمارستان ها توان پاسخگویی به بیماران را نداشته باشند نمی توان با روشن کردن شمع بر مسائل موجود سرپوش گذاشت.

چندر مشرا نماینده حزب کنگره در مجلس ایالت بهار نیز به تشدید بحران کرونا در هند اشاره کرده و گفت: در بیمارستان ها ضرورت های ابتدایی بیماران تامین نمی شود و زنگ خطری برای تمام مردم هند است.

وی شرح داد: ما در ایالت بهار حداقل به یک میلیون ماسک و دیگر لوازم ضروری بهداشتی نیازمند هستیم ولی دولت دهلی نو هیچ پاسخی به درخواست های ما نمی دهد.

مشرا ضمن انتقاد از درخواست نخست وزیر هند مبنی بر روشن کردن شمع گفت: این کار به معنای جشن دریافت است و در شرایط فعلی توهین به افراد داغدار تلقی می شود.

این سیاستمدار هندی اوضاع مردم عادی را وخیم توصیف کرده و گفت: کارگران روزمزد تحت فشار شدید هستند و علاوه بر بیماری کرونا کمبود غذا هم به خانواده های آنان فشار وارد می کند.

گفتنی است تا به امروز آزمایش کرونای 3 هزار و 374 نفر در هند مثبت اعلام شده و حداقل 77 نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 107

به "انتقاد حزب اپوزیسیون هند به کمبود امکانات درمانی در بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد حزب اپوزیسیون هند به کمبود امکانات درمانی در بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید