به دلیل شیوع نوع جدید کروناویروس، کلیه پروازها از انگلیس لغو شد

به گزارش مجله حیات، خبرنگاران/کرمان پس از آنکه وزیر بهداشت گفت نوع جدید ویروس کرونا در این کشور خارج از کنترل است، کلیه پروازها از انگلیس لغو شد.

به دلیل شیوع نوع جدید کروناویروس، کلیه پروازها از انگلیس لغو شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سی ان ان، تعداد فزاینده ای از کشورهای اروپایی روز یکشنبه پس از کشف نوع جدیدی از کووید 19، به گفته مقامات برای گسترش سریعتر از سایر کشورها پروازهای خود را از انگلیس متوقف کردند.

مت هانکوک وزیر بهداشت روز یکشنبه گفت: کرونا ویروس جدید که دولت انگلیس را وادار کرد به قرنطینه سطح 4 در لندن و جنوب شرقی انگلیس نموده و محدودیت ها را برای کل انگلیس تشدید نموده، از کنترل خارج است.

دولت در بیانیه مطبوعاتی گفت: هلند تمام پروازهای مسافرتی را که از صبح یکشنبه تا سال جدید از انگلستان انجام می گردد را ممنوع می نماید تا آنجا که ممکن است خطر گسترش فشار جدید در کشور را به حداقل برساند.

دولت هلند گفت که نوع جدید ویروس کرونا از اوایل دسامبر در نمونه ای از یک مورد در هلند شناسایی شده است و در حال اجرا تحقیقات بیشتر برای تعیین موارد دیگر هستند.

در همین حال الکساندر کرو نخست وزیر بلژیک گفت که بلژیک روز دوشنبه ورود مسافران انگلیس را به مدت 24 ساعت به عنوان اقدام احتیاطی ممنوع نموده، اگرچه در صورت لزوم می توان این ممنوعیت را تمدید کرد.

وی گفت: به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، ما تصمیم گرفته ایم پروازهای خود را از نیمه شب برای مدت 24 ساعت از انگلستان متوقف کنیم و برای کشورمان نیز به همان اندازه مهم است تا همین کار را برای یورواستار (قطار) نیز انجام دهیم زیرا این روش، اصلی انتقال ویروس به کشور است.

به گفته لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه ایتالیا وزیر که زمان اجرای این ممنوعیت یا مدت زمان آن را اعلام ننموده، ایتالیا همچنین پروازها را به و از انگلستان متوقف خواهد نمود.

وزارت امور خارجه جمهوری چک نیز بیان نمود از روز یکشنبه قرنطینه اجباری 10 روزه را برای هر کسی که از انگلستان وارد می گردد وضع کرد.

هنکوک گفت که نوع جدید کروناویروس که می تواند سریعتر از سایر گونه ها گسترش یابد خطرناک نیست و فقط باید کنترل گردد.

او روز یکشنبه گفت: تنها راهی که می می توان این ویروس را کنترل کرد، محدودکردن ارتباطات اجتماعی است و اساساً ، به ویژه در مناطق ردیف 4 همه باید طوری رفتار نمایند که گویی ممکن است این ویروس را داشته باشند و این راهی است که می توانیم شیوع ویروس را کنترل نموده و مردم را ایمن نگه داریم.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون روز شنبه اطلاع داد که لندن و بخشهای زیادی از جنوب و شرق انگلیس، جایی که موارد از کروناویروس جدید در حال افزایش است وارد محدودیت های سطح 4 شبیه به قرنطینه بهار خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 562

به "به دلیل شیوع نوع جدید کروناویروس، کلیه پروازها از انگلیس لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دلیل شیوع نوع جدید کروناویروس، کلیه پروازها از انگلیس لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید