تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی کشور

به گزارش مجله حیات، رئیس اداره امور آزمایشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: آزمایشگاه های خصوصی واجد شرایط در تشخیص زودهنگام بیماری کرونا فعال خواهند شد.

تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی کشور

به گزارش خبرنگار ، محمدرضا یثربی در جلسه ای که با حضور مسئولان فنی آزمایشگاه ها و بیمارستان های خصوصی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید، اظهار کرد: با شروع شیوع بیماری کرونا و اهمیت زمان و کیفیت تشخیص بیماری، طبق دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاونت درمان بنابر درخواست و نظارت های انجام شده، آزمایشگاه های واجد شرایط و استانداردهای لازم را شناسایی نموده تا در صورت احتیاج به عنوان بازوی کمکی در کنار مراکز درمانی دولتی به بیماران خدمت رسانی نمایند.

وی با اشاره به جمعیت حدود شش میلیونی تحت پوشش دانشگاه، اضافه کرد: دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت توان انجام 100 تست را به عنوان یک معیار مشخص نموده است و در حال حاضر بخش دولتی ظرفیت انجام این تعداد تست را ندارد؛ به همین دلیل لزوم بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی یک اولویت و راه چاره مناسب است.

رئیس اداره امور آزمایشگاه ها ادامه داد: این اداره پس از انجام اقدامات لازم، در نشستی که با مسئولین فنی ازمایشگاه ها و بیمارستان های خصوصی واجد شرایط و متقاضی همکاری تشکیل داد، هماهنگی های لازم برای خدمت رسانی مناسب را انجام داد.

در جلسه دیگری که روز شنبه 17 اسفندماه تشکیل شد با حضور مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت و روسا و نمایندگان مراکز تحقیقاتی گوارشی و کبد، جامع ژنتیک، عفونی اطفال، درباره نحوه استفاده از ظرفیت های بخش دولتی بحث و گفتگو صورت گرفت.

همچنین در این نشست، مرکز تحقیقات عفونی اطفال واقع در بیمارستان بچه ها مفید نسبت به ارائه خدمات تخصصی اعلام آمادگی کرد و مقرر شد مراکز درمانی دیگر از نظر علمی و تجهیزاتی با این مرکز همکاری نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 43

به "تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید