توفیق علاوی از تشکیل دولت عراق کنار کشید

به گزارش مجله حیات، توفیق علاوی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق با ارسال نامه ای به رییس جمهور این کشور از تشکیل کابینه عذرخواهی کرد.

توفیق علاوی از تشکیل دولت عراق کنار کشید

به گزارش گروه سیاسی مجله حیات به نقل از الجزیره قطر٬ محمد توفیق علاوی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عرق در نامه ای به رئیس جمهور عراق از تشکیل کابینه جدید عراق عذرخواهی کرد.

علاوی گفت زمانی که مامور تشکیل کابینه شدم به ملت عراق وعده داده بودم در صورتی که تحت فشارهای سیاسی قرار بگیرم از ماموریت تشکیل کابینه کنار خواهم کشید.

وی توضیح داد گروهی که غرق در فسادند و با طائفه گرایی تجارت می نمایند اولین متضررین این فرایند سیاسی خواهند بود.

از سوی دیگر برهم صالح رئیس جمهور عراق با درخواست علاوی در عدم تشکیل کابینه موافقت کرد و اظهار داشت که رایزنی ها برای جایگزین فردی به جای وی را شروع خواهد نمود.

علاوی در ادامه سخنانش گفت: در انجام مذاکرات (برای تشکیل کابینه) بعضی گروهای در کوشش برای تحقق منافع تنگ نظرانه خود بدون در نظر دریافت خون شهدا بودند.

وی با اشاره به عدم تشکیل نشست مجلس برای رای اعتماد به کابینه وی گفت: گروههای سیاسی با افترا زنی و عدم تحقق حد نصاب لازم در مجلس در ایجاد اصلاح جدی نبودند.

علاوی خطاب به عراقی ها و معترضین عراقی از آنها خواست به فشارهای خود با برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز ادامه دهند تا کوشش هایشان به انتها برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 4

به "توفیق علاوی از تشکیل دولت عراق کنار کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توفیق علاوی از تشکیل دولت عراق کنار کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید