خبرنگاران بیش از 200 واحد تولیدی در منطقه ویژه مالی بانه ایجاد می گردد

به گزارش مجله حیات، سنندج - خبرنگاران - مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان کردستان با اشاره به اینکه هنوز پروانه بهره برداری منطقه ویژه مالی بانه توسط شورای عالی مناطق آزاد صادر نشده است، گفت: براساس مطالعات صورت گرفته بیش از 200 واحد تولیدی در 2 فاز این منطقه ایجاد می گردد.

خبرنگاران بیش از 200 واحد تولیدی در منطقه ویژه مالی بانه ایجاد می گردد

احمد خسروی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به اینکه منطقه ویژه مالی بانه یکی از پروژه های پیشران بخش صنعت و فراوری استان است، گفت: بیش از 6 ماه است منتظر صدور پروانه بهره برداری این پروژه از سوی شورای عالی مناطق آزاد هستیم.

وی افزود: جلسه دفاعیه مربوط به صدور پروانه منطقه ویژه مالی بانه قرار بود اسفند سال 98 تشکیل گردد که به دلیل شیوع کرونا انجام نشد و تا به امروز هم امکان تشکیل آن فراهم نشده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان کردستان افزود: پیشنهاد برگزاری این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس هم داده شد که مورد موافقت قرار نگرفت چراکه از این طریق امکان بیان کامل موارد علمی و فنی مربوط به این پروژه وجود ندارد.

خسروی گفت: کاربری منطقه ویژه مالی بانه در ابتدا صنایع تبدیلی و بسته بندی بود که بعد با مصوبه هیات دولت به تجاری - صنعتی تغییر پیدا کرد.

وی با بیان اینکه مساحت منطقه ویژه مالی بانه 85 هکتار است، یادآور شد: از 35 هکتار فاز یک این منطقه 20 هکتار آن فضای صنعتی است که پیش بینی شده 100 تا 120 واحد فراوریی در آن ایجاد گردد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان کردستان افزود: در فاز 2 این پروژه هم اراضی صنعتی در نظر گرفته شده و براساس برآورد اجرا شده 120 واحد فراوریی هم در این مرحله احداث خواهد شد.

خسروی گفت: زیرساخت های اصلی هم چون آب، برق و گاز در فاز نخست این پروژه اجرا شده و علاوه برآن 90 درصد جدول گذاری و 95 درصد دیوارکشی در این منطقه هم اجرایی شده است.

وی یادآور شد: چندین متقاضی زمین در این منطقه جواز فعالیت خود را هم دریافت کردند و منتظر انجام تشریفات قانونی و واگذاری زمین هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 336

به "خبرنگاران بیش از 200 واحد تولیدی در منطقه ویژه مالی بانه ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از 200 واحد تولیدی در منطقه ویژه مالی بانه ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید