خبرنگاران رهبر کره شمالی با پذیرش کمک های خارجی مخالفت کرد

به گزارش مجله حیات، پکن- خبرنگاران- رهبر کره شمالی که بخش هایی وسیعی از کشورش بر اثر جاری شدن سیل به شدت آسیب دیده است گفت با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و علیرغم نیاز کشورش به کمک های خارجی، این کمک ها را نمی پذیرد.

خبرنگاران رهبر کره شمالی با پذیرش کمک های خارجی مخالفت کرد

به گزارش خبرنگاران از تلویزیون یونهاپ کره جنوبی، کیم روز جمعه در نشست سیاسی حزب کارگران کره شمالی در پیونگ یانگ که با هدف بررسی خسارت سیل اخیر و نحوه کمک رسانی به آن برگزار شد افزود: با وخیم تر شدن اوضاع ویروس کرونا در سراسر جهان، ضمن بکارگیری اقدامات سفت و سخت برای جلوگیری از شیوع کرونا، نباید اجازه داد هیچگونه کمک خارجی وارد کشور شود.

او با تاکید بر لزوم احیا و بازسازی مناطق سیل زده با توجه به نیاز ساکنان و به گونه ای که بتواند در آینده از خسارت ناشی از هرگونه سیل یا فاجعه طبیعی جلوگیری کند افزود: نمی تواند اجازه دهد همزمان با هفتاد و پنجمین سالگرد حزب کارگران، مردم کشورش به دلیل جاری شدن سیل در خیابان ها آواره شوند.

بر اساس گزارش خبرگزاری کره شمالی، سیل اخیر در مجموع به 40 هزار هکتار از مزارع برنج این کشور خسارت وارد کرده است در حالی که حدود 17 هزار خانه و حدود 630 ساختمان عمومی در سراسر کشور نیز به شدت تخریب یا ویران شده اند بسکمک از راه ها، پل ها و راه آهن ها نیز آسیب دیده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که بارش سنگین باران و جاری شدن سیلاب در سراسر کره شمالی 22 کشته و چهار مفقود به جا گذاشته است.

رسانه های کره جنوبی روز گذشته به نقل از پژوهشکده شمال 38 آمریکا مدعی شدند که سیل اخیر کره شمالی به راکتور هسته ای یانگ بیون در 100 کیلومتری پیونگ یانگ آسیب رسانده است.

همچنین در نشست امروز حزب کارگران کره شمالی مصوب شد که قرنطینه شهر کائه سونگ که از 4 مرداد به دلیل شناسایی یک مورد مشکوک به کرونا آغاز شد لغو شود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین گزارش کرد که در این نشست کیم توک هون معاون حزب کارگران کره شمالی به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی و جایگزین کیم جائه ریونگ شد.

در نشست امروز همچنین ری بیونگ چول که مسئولیت نظارت بر فعالیت های هسته ای و توسعه برنامه موشکی این کشور را به عهده دارد به عنوان عضو سیاسی کمیته مرکزی حزب کارگران منصوب شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 334

به "خبرنگاران رهبر کره شمالی با پذیرش کمک های خارجی مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رهبر کره شمالی با پذیرش کمک های خارجی مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید