خبرنگاران کارفرمایان با مرخصی کارگران دارای شرایط خاص موافقت نمایند

به گزارش مجله حیات، سمنان- خبرنگاران- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: کارفرمایان با مرخصی کارگران دارای شرایط و بیماری خاص به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا موافقت نمایند.

خبرنگاران کارفرمایان با مرخصی کارگران دارای شرایط خاص موافقت نمایند

اسماعیل غنیان روز آدینه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: بر اساس قانون و تمهیدات اندیشیده شده به کارگران مبتلا به ویروس کرونا غرامت دستمزد پرداخت می گردد و اگر از کار بیکار شوند بیمه بیکاری به آن ها تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: هر کارگری در قالب قانون کار یا تامین اجتماعی از مرخصی استعلاجی طولانی مدت که قرنطینه نیز از مصداق های استعلاجی تحت درمان محسوب می گردد، استفاده کند در این شرایط قرارداد به حالت تعلیق درآمده و مشمول استفاده از تسهیلات صندوق و بیمه بیکاری به وسیله سازمان تامین اجتماعی می گردد.

غنیان بیان نمود: تمام مدتی که یک فرد با تایید پزشک معتمد و کمیسیون سازمان تامین اجتماعی تحت درمان باشد حقوق او تا زمانی که به کار برگردد، به وسیله صندوق و بیمه بیکاری پرداخته می گردد.

وی یادآور شد: طبق قانون کار، زمانی که مرخصی استعلاجی 6 روز مشخص شده فرد با گواهی می تواند از تسهیلات کار کارگاهی استفاده کند اما اگر بیشتر از 6 روز گردد دیگر امکان حضور کارگر در کارگاه نیست بنابراین قرارداد به صورت تعلیق درآمده و حقوق و مزایای این فرد توسط سازمان تامین اجتماعی فراهم می گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: تا به امروز شیوع ویروس کرونا در واحدهای تولیدی استان گزارش نشده است.

طبق آخرین آمار اعلامی درظهر امروز آدینه، 362 نفر در استان سمنان به کرونا مبتلا شده اند.

طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت که در هفته جاری منتشر شد، استان سمنان در نسبت مبتلایان به کل جمعیت، پس از استان قم در رتبه دوم قرار گرفته است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین شروع شد و تا به امروز هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 47

به "خبرنگاران کارفرمایان با مرخصی کارگران دارای شرایط خاص موافقت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارفرمایان با مرخصی کارگران دارای شرایط خاص موافقت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید