دستگیری 389 نفر از اراذل و اوباش در تهران ، انسداد تارنماهای مروج اوباشگری

به گزارش مجله حیات، فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری 389 نفر از اراذل و اوباش در طرح شب گذشته پلیس خبر داد.

دستگیری 389 نفر از اراذل و اوباش در تهران ، انسداد تارنماهای مروج اوباشگری

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه پنجمین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس در جمع خبرنگاران در مقر پلیس پایتخت گفت: بنا به درخواست مکرر مردم و برخی تحرکات از سوی اراذل و اوباش طرح جدید مبارزه و برخورد با اراذل و اوباش از ساعت 16 روز گذشته کلید خورد و تا 7 صبح امروز ادامه داشت.

فرمانده انتظامی پایتخت شرح داد: در این مرحله 125 محله و مکان شامل سفره خانه، قهوه خانه، باشگاه های بدنسازی، پارک ها و تفرجگاه ها که محل حضور این عناصر بود پاکسازی شد و 389 نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند.

وی ادامه داد: 46 نفر از این دستگیرشدگان از اراذل و اوباش سطح دار هستند.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: 289 نفر از این اراذل و اوباش در معابر پارک ها و اماکن عمومی برای نوامیس مردم مزاحمت ایجاد می کردند که دستگیر شدند. همچنین 22 نفر که جرایم خشن مرتکب شده و تجاوز به عنف هم داشتند که دستگیر شدند.

وی افزود: 21 نفر از اراذل و اوباش دستگیرشده علاوه بر اوباشگری در توزیع مواد مخدر نیز فعالیت داشتند.

سردار رحیمی گفت: از دستگیرشدگان یک قبضه سلاح گرم، 83 قبضه انواع سلاح سرد و 13 قبضه شبه سلاح کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: در یکی از عملیاتی که شب گذشته به وقوع پیوست بالغ بر 63 کیلوگرم مواد مخدر و 15 دستگاه خودرو و موتورسیکلت از دستگیرشدگان کشف شد.

وی به پلمب 63 واحد صنفی که محل تردد و پاتوق اراذل و اوباش بود اشاره و گفت: اماکن و اصنافی که محل حضور یا پاتوق اراذل و اوباش باشند به مدت 3 ماه پلمب خواهد شد؛ در ضمنً با متصدی واحد صنفی نیز برخورد قاطع انجام می شود.

رئیس پلیس پایتخت به رصد فضای مجازی اشاره و گفت: در شب گذشته 24 تارنما که اقدام به ترویج فرهنگ اراذل و اوباشی می کردند شناسایی شدند؛ همچنین 7 صفحه نیز شناسایی و افراد گرداننده آن دستگیر شدند.

وی ادامه داد: 10 نفر نیز که خواسته یا ناخواسته فرهنگ اوباشگری را ترویج کرده و یا فیلم های آنها را منتشر می کردند تارنمایشان مسدود و پرونده برایشان تشکیل شد.

این مقام ارشد پلیس تهران با تأکید بر این مطلب که برخورد با اراذل و اوباش در اولویت و دستورکار پلیس تهران است، شرح داد: پلیس با نگاه های طرفیتی، مزاحمت های خیابانی، مزاحمت در پارک ها و تفرجگاه ها و تحرکات در واحدهای صنفی اعم از قهوه خانه، سفره خانه، باشگاه های بدنسازی و هر گونه تحرکات برخورد قاطع خواهد کرد.

*عکس تزیینی است

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 400

به "دستگیری 389 نفر از اراذل و اوباش در تهران ، انسداد تارنماهای مروج اوباشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 389 نفر از اراذل و اوباش در تهران ، انسداد تارنماهای مروج اوباشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید