ردیابی ناقضان محدودیت های کرونایی در کره جنوبی

به گزارش مجله حیات، کره جنوبی افرادی را که از مقررات و محدودیت های تعیین شده برای مهار کرونا در این کشور سرپیچی می کنند، ردیابی می کند.

ردیابی ناقضان محدودیت های کرونایی در کره جنوبی

به گزارش ایسنا، مقامات کره جنوبی در پاسخ به افزایش موارد جدید ابتلا به کروناویروس اعلام کردند: از این پس به شهروندانی که از محدودیت های مشخص شده برای مهار کرونا یا قرنطینه خانگی (در موارد ضروری) سرپیچی کنند، مچ بندهای الکترونیکی زده می شود.

آمارهای رسمی دانشگاه جان هاپکینز حاکی از آن است که کره جنوبی تا به امروز 10 هزار و 450 مورد ابتلا به کووید-19 را تایید کرده که از این میان 208 نفر جان خود را از دست داده اند.

همچنین از میان 7117 بیمار بهبود یافته کووید-19 در کره جنوبی تا به امروز تست کرونای 51 نفرشان دوباره مثبت اعلام شده است.

نخست وزیر کره جنوبی اظهار داشته با توجه به اینکه برخی در روزهای اخیر اهمیت قرنطینه خانگی را نادیده گرفته و این موضوع باعث افزایش شمار مبتلایان جدید به کووید-19 شده، تصمیم گرفته اند افراد متخلف را با مچ بندهای الکترونیکی ردیابی کنند.

به گفته وی، پس از ملاحظه عمیق و مشورت با کارشناسان و جوامع مختلف، دولت تصمیم گرفته است که مچ بندهای الکترونیکی را برای افرادی که قوانین قرنطینه خانگی را با مواردی از قبیل ترددهای غیرمجاز یا عدم پاسخگویی به تماس های تلفنیِ مسئولان بهداشتی نقض می کنند، استفاده کند.

این مچ بندها که طی هفته های آینده مورد استفاده قرار می گیرد، به مقامات کمک می کند تا با استفاده از تلفن همراه متخلفان ترددی را مورد ردیابی قرار دهند.

یک مقام ارشد وزارت بهداشت روز شنبه اذعان کرد که نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و آزادی مدنی پیرامون این مچ بندهای الکترونیکی از سوی پلیس و مقامات اداری محلی مد نظر قرار خواهد گرفت.

اما به گفته وی، مقامات اکنون به ابزارهای نظارتی مؤثرتری نیاز دارند زیرا تعداد افرادی که تحت قرنطینه خانگی قرار گرفته اند از اول آوریل که مسافران خارجی تحت قرنطینه 14 روزه اجباری بوده اند، افزایش یافته است.

از روز پنجشنبه تا به امروز حدود 54 هزار نفر در کره جنوبی تحت قرنطینه خانگی قرار داشته اند و مقامات تا به امروز 160 نفر را به دلیل نقض مقررات و محدودیت ها بازداشت کرده اند.

یکی از مقامات وزارت کشور کره جنوبی نیز اذعان داشته که اجبار استفاده از مچ بندهای الکترونیکی کافی نبوده و مقامات به دنبال راهکارها و وسایل دیگری برای جلوگیری از افراد متخلف هستند.

همچنین طبق مقررات، افراد خارجی که قوانین فوق را در کره جنوبی نقض کنند نیز ممکن است از کشور اخراج شوند.

همچنین شهروندان کره جنوبی که این قوانین را نقض می کنند ممکن است با جریمه تا 8100 دلار و تا یک سال زندان روبرو شوند.

بنابر گزارش فاکس نیوز، افرادی که قبول کنند از مچ بندهای الکترونیکی استفاده کنند با تخفیف در مجازات روبرو خواهند شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 125

به "ردیابی ناقضان محدودیت های کرونایی در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردیابی ناقضان محدودیت های کرونایی در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید