فراخوان مدل های قدیمی هیوندای سانتافه

به گزارش مجله حیات، شاخه هیوندای در استرالیا برای حدود 100 هزار دستگاه از محصولات این کمپانی فراخوان صادر کرد. علت این فراخوان احتمال آتش دریافت خودرو به خاطر ایجاد اتصال کوتاه عنوان شده است. با توجه به اینکه این اتفاق حتی در صورت خاموش بودن موتور ممکن است رخ بدهد، مالکین مدل های مشمول باید فراخوان هیوندای را جدی بگیرند.

فراخوان مدل های قدیمی هیوندای سانتافه

لیست و تعداد دقیق مدل های مشمول عبارتند از:

  • 9,393 دستگاه سانتافه ساخته شده بین 16 مارس 2005 الی 22 سپتامبر 2009
  • 18,734 دستگاه النترای ساخته شده بین 17 آگوست 2005 الی 14 می 2011
  • 68,765 دستگاه i30 ساخته شده بین 7 نوامبر 2006 الی 14 دسامبر 2010

بر اساس توضیحاتی که یکی از سازمان های نظارتی استرالیا منتشر کرده، نقص موجود مربوط به مراحل ساخت بوده و با یک برد کنترل نماینده الکترونیکی در ماژول ABS مرتبط است؛ این برد در صورت قرار دریافت در معرض رطوبت، می تواند به اتصال کوتاه منجر شده و زمینه ساز حریق گردد. آنطور که اعلام شده نقص موجود تاثیری در عملکرد سیستم ترمز ندارد.

از آنجایی که حتی در صورت خاموش بودن خودرو احتمال آتش دریافت موتور وجود دارد، هیوندای به دارندگان مدل های مذکور توصیه کرده اتومبیل خود را خارج از گاراژ و به دور از ساختمان و مواد قابل اشتعال پارک نمایند.

برای برطرف این ایراد، تکنسین های هیوندای موظف هستند یک کیت رله را در برد مدار نصب نمایند تا با جلوگیری از افزایش نیرو احتمال حریق کاسته گردد. انتظار می رود نمایندگی های هیوندای با تامین قطعات مورد احتیاج، از ماه جولای (تیر) نسبت به برطرف عیب اقدام نمایند. مثل دیگر موارد مشابه، این کار کاملا رایگان خواهد بود.

به دلیل اینکه مدل های مشمول فراخوان در ایران نیز حضور دارند، پیشنهاد می گردد مالکین این مد ل ها جانب احتیاط را رعایت کرده و با مراجعه به مراکز خدمات پس از فروش مربوطه نسبت به نبود ایرادی مشابه اطمینان پیدا نمایند.

شایان ذکر است خودروساز کره ای اوایل سال جاری به دلیل مسئله ای مشابه برای چند محصول خود در بازار ایالات متحده نیز فراخوان صادر کرده بود.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 202

به "فراخوان مدل های قدیمی هیوندای سانتافه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان مدل های قدیمی هیوندای سانتافه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید