مشارکت بالای شهروندان کره جنوبی در انتخابات پارلمانی با وجود کرونا

به گزارش مجله حیات، شهروندان کره جنوبی با وجود شیوع کرونا با زدن ماسک و رعایت فاصله، در انتخابات مقدماتی پارلمانی این کشور شرکت کردند.

مشارکت بالای شهروندان کره جنوبی در انتخابات پارلمانی با وجود کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شهروندان کره جنوبی با وجود شیوع ویروس کرونا مشارکت بالایی در انتخابات مقدماتی مجلس این کشور که روز شنبه برگزار گردید، داشتند.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ شهروندان کره جنوبی بنابر توصیه ها با زدن ماسک در مکانهای تعیین شده برای رای دادن شرکت کردند و دمای بدنشان نیز با دستگاه تب سنج آزمایش شد و هرکدام در فاصله یک متری از هم برای رای گیری ایستادند.

قرار است در این انتخابات 300 نفر کرسیهای مجلس این کشور را تصاحب نمایند. در این رای گیری حدود 12 میلیون نفر شرکت کردند که بیشترین میزان مشارکت شهروندان کره جنوبی در انتخابات در سالهای اخیراست. در سال 2016 حدود 13 درصد پای صندوقهای رای حاضر شدند، اما اینک حدود 27 درصد در انتخابات مجلس شرکت کردند.

در حالی که این کشور یکی از مکانهایی بود که شیوع ویروس کرونا بر آن بسیار تاثیر گذاشت با این وجود مبتلایان جدید به کرونا در این کشور برای دومین روز متوالی 30 نفراعلام شد.

در این کشور تا به امروز 10450 نفر به کرونا مبتلا و 208 تن قربانی شدند.کره جنوبی اعلام نموده از دست بندهای الکترونیکی برای زیرنظر دریافت افرادی که قوانین مربوط به قرنطینه را نادیده بگیرند، استفاده می نماید. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 123

به "مشارکت بالای شهروندان کره جنوبی در انتخابات پارلمانی با وجود کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت بالای شهروندان کره جنوبی در انتخابات پارلمانی با وجود کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید