معرفی نرم افزار ردیاب گوشی های گم شده

به گزارش مجله حیات، نرم افزارهای ردیاب گوشی انواع گوناگونی دارند. برای آشنایی با این نرم افزارهای ردیاب گوشی با ما همراه باشید.

معرفی نرم افزار ردیاب گوشی های گم شده

سرویس تکنولوژی - گاهی پیش می آید که ما به دلیل مشغله های زیاد گوشی خود را گم کنیم یا گوشی مان توسط یک دزد دزدیده گردد. این اتفاق ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید. اغلب سازندگان گوشی های موبایل برای این اتفاقات راه چاره هایی را پیشنهاد می دهند. در این مطلب سعی داریم شما را با چند روش برای پیدا کردن گوشی های مفقود یا دزدیده شده با استفاده از نرم افزارهای ردیاب گوشی یاری کنیم.

ردیاب خودرو چیست؟ + آموزش نصب و کار با آن

در مرحله اول نرم افزارهایی را برایتان معرفی خواهیم کرد که به یاری آن ها می توانید از سرقت گوشی های خود جلوگیری کنید. نرم افزارهای مختلفی برای گوشی های جاوا، اندروید، ios ، بلک بری و آیفون معرفی خواهیم کرد.

  • ابتدا نرم افزار ردیاب گوشی را برای گوشی های جاوا معرفی خواهیم کرد که Mguard نام دارد. با این نرم افزار ساده می توانید از سرقت گوشی خود جلوگیری کنید و در صورت مفقودی یا دزدیده شدن از شماره تلفن کسی که از گوشی استفاده می نماید مطلع شوید. نکته بسیار مهمی که در استفاده از این نرم افزار باید مد نظر قرار بگیرید این است که باید آن را بر روی حافظه گوشی نصب کنید. پس از نصب این نرم افزار و دادن کد به آن تا زمانی که کد مورد نظر به گوشی داده نگردد امکان حذف نرم افزار وجود ندارد. یعنی بدون کد این نرم افزار غیر قابل حذف می باشد. این نرم افزار به شما یاری می نماید که بتوانید فرد دزد را پیدا کنید. از قلم نیاندازید که حتمآ در تنظیمات برنامه در هنگام نصب قسمت Check for SIM change گزینه Every bootup را انتخاب کنید. در این حالت به محض روشن شدن گوشی نرم افزار Mguard سیم کارت تلفن را چک می نماید. برای گوشی های دارای سیستم عامل اندروید نرم افزارهای مختلفی وجود دارد. یکی از نرم افزارهای جلوگیری از سرقت گوشی های هوشمند اندرویدی استفاده از نرم افزار Seek Droid است. شما با نصب این نرم افزار می توانید دزد را ردیابی کنید. این نرم افزار بر روی سیستم عامل اندروید 2.2 و بالاتر قابل نصب می باشد .
  • روش دیگر استفاده از نرم افزار Anti Theft Alarm است. این نرم افزار رایگان است و شما با جستجوی anti theft در گوگل می توانید نرم افزار مورد نظرتان را برای دستگاه های اندرویدی خود پیدا کنید. نرم افزار Lookout نیز از دیگر نرم افزارهایی است که می توانید برای محافظت از دستگاه اندرویدی استفاده نمایید !
  • برای گوشی های بلک بری می تونید از نرم افزار Blackberry Protect که یک نرم افزار Free می باشد استفاده نمایید. در گوشی های آیفون شرکت اپل شما با مراجعه به حساب itunes می توانید نرم افزار Find My iphone را که رایگان می باشد برای آیفون خود دانلود کنید .

یاری دریافت از اپراتورهای تلفن همراه برای ردیابی گوشی

روش دوم مخصوص کسانی است ، که گوشی های هوشمند خوشون رو گم کردند ، اپراتور های تلفن همراه برای راحتی کاربرانشون برای یافتن گوشی های گم شده یا به سرقت رفته خدماتی را ارائه می دهند ، برای مثال اپراتور تلفن همراه همراه اول برای یاری کاربران خود سیستمی را برای یافتن گوشی های گم شده به وسیله شماره سریال گوشی ایجاد نموده است. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مشترکان سیمکارت های ائمی فقط می توانند از این سیستم استفاده نمایند ، البته کسانی که سیمکارت اعتباری دارند ، می تونند از سیمکارت آشنایانشون استفاده نمایند! و اما روش کار چطور هست ؛ ابتدا کد #2140*111* رو از خط دائمی همراه اول شماره گیری نمایید ، پس از اینکار اپراتور شماره سریال گوشی رو از شما خواهد خواست شما با ارسال شماره سریال گوشی درخواست ردیابی رو به اپراتور اعلام می کنید .

آیا ردیابی گوشی خاموش ممکن است؟

ردیاب گوشی و تبلت گم شده یا به سرقت رفته

سعی داریم در این مقاله روش هایی را برای ردیابی گوشی های اندرویدی به شما عزیزان معرفی کنیم. البته این روش ها بیشتر برای جلوگیری از بی اطلاعی از دستگاه هوشمند هنگام گم شدن و یا به سرقت رفتن است. حال اپلیکیشن هایی را برای ردیابی گوشی ها و تبلت های تحت اندروید به شما معرفی می نماییم.

اپلیکیشن Find My Phone 4.6

ردیابی حرفه ای گوشی و تبلت

اولین اپلیکیشن مفید برای ردیابی گوشی تان از روی نقشه گوگل، اپلیکیشن Find My Phone 4.6 است. به یاری این اپلیکیشن می توانید موقعیت دقیق گوشی خود را به یاری ارسال پیغامک به گوشی تان دریابید. با ارسال یک کلمه که از پیش در اپلیکیشن مشخص کرده اید به شماره خودتان؛ نرم افزار پس از دریافت اسمس لینک موقعیت گوشی را روی نقشه گوگل به شما ارسال می نماید. این اپلیکیشن یکی از اپلیکیشن های مفید برای گوشی های اندرویدی است اما انتقادی هم به عملکرد آن وجود دارد و آن این است که برای ردیابی باید بلافاصله این کار را انجام داد و اگر فرد پیدا نماینده گوشی یا دزد گوشی تان را خاموش و سیمکارت را خارج نماید دیگر شانسی برای پیدا کردن گوشی خود ندارید.

اپلیکیشن NQ Mobile Easy Finder

اپلیکیشن NQ Mobile Easy Finder یکی از بهترین اپلیکیشن های ردیابی گوشی ها و دستگاه های اندرویدی است. این اپلیکیشن به وسیله اینترنت (find.nq.com) و نیز به وسیله شماره ای که شما در تنظیمات برنامه وارد می کنید به شما یاری می نماید تا گوشی هوشمند یا دستگاه اندرویدی تان را هنگام سرقت یا گم شدن بیابید. این اپلیکیشن یکی از برترین اپلیکیشن های ردیابی گوشی و دستگاه های اندرویدی است؛ چرا که این نرم افزار پس از اینکه گوشیتان دزدیده شد و دزد در حال تعویض سیمکارت بود، شما را به وسیله ایمیل از موقعیت دزد و شماره تلفن جدید سیمکارت وارد شده مطلع می نماید. نرم افزار یک ایمیل حاوی این اطلاعات را به ایمیلی که شما قبلا در این نرم افزار تعریف کرده اید ارسال می نماید. شما می توانید این اپلیکیشن کاربردی و مفید را از گوگل پلی دانلود کنید.

اپلیکیشن Android Device Manager

سومین اپلیکیشن ردیابی گوشی و دستگاه های اندرویدی Android Device Manager نام دارد. این اپلیکیشن کاربردی علاوه بر ردیابی گوشی، هنگام به سرقت رفتن کلیه اطلاعات محرمانه شما را پاک می نماید. لازم به ذکر است این اپ کاربردی، موقعیت مکانی دزد را به وسیله حساب گوگل تان به شما اطلاع می دهد.

اپلیکیشن Find Phone now Free

این اپلیکیشن نیز یکی از فوق العاده ترین ابزارهای ردیابی گوشی های هوشمند است. این اپلیکیشن هنگام دزدیده شدن گوشی هوشمند شما، موقعیت مکانی گوشی و دزد را به شما اطلاع می دهد. نحوه کار این اپلیکیشن کاملا کاراگاهانه است؛ چرا که تمامی این اعمال بدون جلب توجه دزد انجام می گیرد. حتما از این اپلیکیشن مفید برای ردیابی گوشی و تبلت خود بهره ببرید. جالب اینجاست که این اپ علاوه بر گوشی برای یافتن تبلت ها نیز بسیار مفید خواهد بود.

آموزش ردیابی کردن دستگاه های اپل

ممکن است برای شما هم این رخ داده باشد که دستگاه های ساخت شرکت اپل مثل آیفون را گم کرده باشید. البته شاید به نظرتان عجیب باشد ولی برخی از افراد مک بوک های خود را نیز در برخی از مواقع گم می نمایند. در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه محل دستگاه گم شده خود را به آسانی و به وسیله سرویس های شرکت اپل پیدا کنید .

1. فعال کردن Find My iPhone

فعال کردن قابلیت Find My iPhone یکی از بهترین راه ها برای دسترسی به دستگاه گم شده شما می باشد. برای انجام این کار بر روی iOS از قسمت Settings و سپس iCloud گزینه Find My iPhone را روشن نمایید. این قابلیت دستگاه شما را به اکانت iCloud متصل می نماید و از همین سرویس نیز می توانید رد دستگاه خود را بیابید. البته قابلیت مشابه بر روی رایانه های Mac نیز وجود دارد. در سیستم عامل شیرکوهی برای انجام این کار باید از بخش Preferences و بعد iCloud گزینه Find My Mac را به حالت فعال تغییر دهید .

2. ردیابی به وسیله iCloud

پس از انجام امور بالا می توانید با رفتن به سایت www.icloud.com لیستی از دستگاه های متصل شده به اکانت خود را مشاهده کنید. این سایت به وسیله هر نوع رایانه ای و مدل های مختلف مرورگر ها در دسترس می باشد. پس از این که با اطلاعات خواسته شده وارد حساب کاربری خود می شوید قابلیت ردیابی دستگاه های متصل به وسیله برنامه Find My iPhone web را دارید. شما در این قسمت لیستی از دستگاه های متصل شده را می بینید و با کلیک بر روی هر یک از آن ها منوی جدیدی برای شما باز می گردد. در این منو امکاناتی مثل اجرا کرن صدا، قفل کردن و ارسال پیغامک را به وسیله گوشی خود دارید .

قفل کردن دستگاه این امکان را به شما می دهد تا دستگاه خود را با استفاده از رمز عبور قفل نمایید و تنها به وسیله این رمز قادر به بازکردن آن باشید. البته ویژگی دیگری را نیز در اختیار دارید که Remote Wipe نامیده می گردد و به وسیله آن هر گونه اطلاعات موجود بر روی دستگاه شما پاک سازی می گردد. ولی پس از انجام این کار دستگاه شما دیگر اطلاعات را به حساب کاربری iCloud ارسال نمی نماید. بنابراین از این قابلیت در مواقعی بهره ببرید که از پیدا کردن دستگاه خود به طور قطع ناامید شده اید و هم چنین اطلاعات موجود در آن نیز برای شما بسیار مهم است .

البته می توانید امور گفته شده در بالا را نیز به وسیله برنامه Find My iPhone انجام دهید که در iTunes موجود می باشد. با استفاده از این برنامه می توانید به حساب کاربری iCloud خود متصل شوید و همانند قسمت بالا لیستی از دستگاه های متصل شده به حساب کاربری مورد نظر را مشاهده کنید. به وسیله این برنامه امکانات مختلف مشابه مثل قفل کردن و یا ارسال پیغام در اختیار شما قرار می گیرد .

منبع: setare.com
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 104

به "معرفی نرم افزار ردیاب گوشی های گم شده" امتیاز دهید

1 کاربر به "معرفی نرم افزار ردیاب گوشی های گم شده" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی نرم افزار ردیاب گوشی های گم شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید