مقابله با کرونا در زمستان: پنجره ها را باز کنید

به گزارش مجله حیات، هوای تازه را باید از خارج از خانه وارد کرد. گردش هوا درون محیط سرپوشیده کافی نیست، چرا که ویروس را صرفاً از جایی به جای دیگر داخل خانه، جا به جا می کند.

مقابله با کرونا در زمستان: پنجره ها را باز کنید

یک کارزار تبلیغاتی بهداشت عمومی دولت بریتانیا به شهروندان این کشور توصیه می کند که در طول زمستان برای کاهش شیوع ویروس کرونا، گاهی پنجره ها را باز کنند.یک فیلم تبلیغاتی که توسط وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی منتشر شده است، بر اهمیت ورود هوای تازه به فضا های سرپوشیده جهت تهویه هوا تأکید می کند.

کرونا از طریق قطرات کوچکی که هنگام حرف زدن یا سرفه کردن فرد مبتلا به کرونا از دهان او به بیرون می جهد، منتقل می شود.

این ذرات می توانند ساعت ها در هوا معلق باشند و با گذشت زمان در فضای سرپوشیده افزایش یابند. هرچه افراد زمان بیشتری در معرض این ذرات باشند، خطر آلوده شدن آن ها به ویروس کرونا بیشتر می شود. متخصصان توصیه کرده اند که باز کردن پنجره ها برای مدت زمان کوتاه، حدود 15 دقیقه هر چند ساعت، یا باز گذاشتن آن ها در طول روز، می تواند به کاهش احتمال شیوع کرونا کمک کند.

دکتر امیر خان که ویدئو را ارائه داده است، می گوید: باز کردن پنجره ها و اجازه ورود به هوای تازه دادن در محیط های سرپوشیده، خصوصاً در زمستان که بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانیم، باعث کاهش شیوع ویروس کرونا می شود.

این فیلم تبلیغاتی، بخشی از برنامه دولت بریتانیا برای آموزش عمومی در خصوص نحوه مقابله با کرونا است که با مشارکت دانشمندان و مهندسان دانشگاه لیدز اجرا می شود.به گفته وزارت خانه بهداشت و مراقب های اجتماعی بریتانیا، ورود هوای تازه به فضا های سرپوشیده، خطر ابتلا به ویروس کرونا را بیش از 70 درصد کاهش می دهد.

به افراد توصیه می شود که برای از بین بردن ذرات آلوده، همچنین از دستگاه تهویه هوا در آشپزخانه یا حمام استفاده کنند. جو چرچیل، وزیر بهداشت عمومی، در بیانیه ای گفت: همه ما در زمستان زمان بیشتری را در داخل خانه می گذرانیم. از این رو، تهویه هوا کاری ضروری است.

با سردتر و مرطوب شدن هوا، باز کردن پنجره ها برای ورود هوای تازه، به کاهش خطر ویروس کرونا در خانه های ما کمک می کند. همه ما باید بخاطر بسپاریم: پنجره ها را باز کنیم. دست ها را بشوییم. ماسک بر صورت بزنیم؛ و فاصله اجتماعی را رعایت کنیم.

پروفسور کاترین نواکس از دانشگاه لیدز که در تولید این ویدئو تبلیغاتی مشاوره داده است، می گوید: هنگامی که اتاقی فاقد هوای تازه است و در آنجا افراد با حرف زدن یا آواز خواندن، بازدم شان را به هوای اتاق بیرون می دهند، احتمال انتقال ویروس کرونا بیشتر است.

هوای تازه را باید از خارج از خانه وارد کرد. گردش هوا درون محیط سرپوشیده کافی نیست، چرا که ویروس را صرفاً از جایی به جای دیگر داخل خانه، جا به جا می کند. سیستم های تهویه یا هر سیستم خانگی که از هوای بیرون استفاده می کنند، می تواند به اندازه باز کردن پنجره ها یا در ها موثر باشند.

اطمینان از تهویه مناسب فضا های سرپوشیده خصوصاً وقتی مهم است که بازدیدکننده ای از بیرون وارد خانه می شود. افراد همچنین باید پنجره های خود را پس از ملاقات یک پرستار از یک بیمار در داخل منزل باز کنند. وزارتخانه بهداشت و مراقب های اجتماعی بریتانیا می گوید که اگر احیاناً یکی از اعضا خانواده به کرونا مبتلا شده باشد، تهویه هوای منزل باعث کاهش احتمال ابتلا دیگر اعضا خانواده می شود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 501

به "مقابله با کرونا در زمستان: پنجره ها را باز کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با کرونا در زمستان: پنجره ها را باز کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید