میزبانی جشنواره موسیقی نواحی به کرمان رسید

به گزارش مجله حیات، بنیاد رودکی در نظر دارد با هدف شناسایی و حمایت از آهنگسازان توانمند کشور، تعدادی از آثار این هنرمندان را انتخاب کرده و در برنامه سالانه ارکستر ملی ایران قرار دهد.

میزبانی جشنواره موسیقی نواحی به کرمان رسید

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، بنیاد رودکی در نظر دارد با هدف شناسایی و حمایت از آهنگسازان توانمند کشور، تعدادی از آثار این هنرمندان را انتخاب کرده و در برنامه سالانه ارکستر ملی ایران قرار دهد.

این بنیاد بر آن است تا با پدید آوردن فرصت و امکان شناسایی آهنگسازان موسیقی ایرانی، نسبت به گردآوری آثار این آهنگسازان اقدام و پس از انجام ارزیابی های تخصصی توسط شورای هنری ارکستر ملی ایران، منتخب آثار را توسط این ارکستر اجرا و به علاقه مندان تقدیم کند.

براین مبنا فراخوان ارکستر ملی ایران برای اجرای آثار آهنگسازان ایرانی تهیه و از طریق پایگاه اینترنتی بنیاد رودکی به نشانی www.bonyadroudaki.com در اختیار عموم علاقه مندان قرار گرفته است.

برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان

محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره موسیقی نواحی کرمان در ابتدا در مورد استان برگزاری این دوره از جشنواره گفت: موضوع استان محل برگزاری جشنواره در شورای سیاستگزاری مطرح شد طبق ارزیابی های اجرا شده در شورای سیاست گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی، پیشنهاد شد که کرمان میزبان جشنواره باشد.

این پیشنهاد با توجه به بررسی این شورا از عملکرد مناسب دوره های گذشته این جشنواره در کرمان و قابلیت های مهم فرهنگی و هنری این استان ارایه شد و فکر می کنیم که سال جاری هم کرمان می تواند میزبان خوبی برای این جشنواره باشد. در مرحله بعد این پیشنهاد شورا به دفتر موسیقی و سپس معاونت هنری اعلام شد.

همزمان استاندار محترم کرمان نیز در دو هفته اخیر در معاونت امور هنری وزارت ارشاد حضور یافتند و در مصاحبه با معاون امور هنری و مدیرکل دفتر موسیقی آمادگی کرمان را برای میزبانی از جشنواره موسیقی نواحی اعلام در سال جاری در کرمان اعلام کردند؛ بنابراین با توجه به نظر پیشنهادی شورای سیاستگذاری و نیز اعلام آمادگی استان کرمان، تصمیم معاونت امور هنری بر برگزاری جشنواره در کرمان در سال جاری است. بزودی فراخوان جشنواره اعلام می شود و اطلاعات دقیق تری از جزییات برگزاری جشنواره منتشر خواهد شد. زمان جشنواره نیز پس از هماهنگی با استان اعلام می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 834

به "میزبانی جشنواره موسیقی نواحی به کرمان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبانی جشنواره موسیقی نواحی به کرمان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید