نقش پویش هر دانش آموز، یک سفیر سلامت در تندرستی دانش آموزان

به گزارش مجله حیات، وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت هفته سلامت، گفت: پویش هر دانش آموز یک سفیر سلامت با مشارکت قابل ملاحظه سفیران و مراقبان سلامت، نقش قابل توجهی را در پایبندی به توصیه های بهداشتی و سالم ماندن دانش آموزان ایفا کرد.

نقش پویش هر دانش آموز، یک سفیر سلامت در تندرستی دانش آموزان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آستانه فرا رسیدن هفته سلامت در پیغامی با اشاره به مواجهه جامعه جهانی با یکی از سخت ترین چالش های قرن اخیر با نام بیماری کرونا، تلاش های انجام شده توسط مراقبان سلامت و سفیران دانش آموزی سلامت را از پیروز ترین نمونه های مشارکت اجتماعی دانش آموزان و مربیان در پیشگیری و کنترل این بیماری دانست و اظهار کرد: ضمن ارج نهادن و قدردانی از تلاش های ارزنده همه مدافعان، مراقبان و سفیران سلامت کشور، خصوصاً همکاران حوزه های ستادی و استانی معاونت تربیت بدنی و سلامت، شروع هفته سلامت را تبریک عرض می نمایم.

در متن این پیغام آمده است: پاسداشت هفته سلامت (یکم تا هفتم اردیبهشت )، فرصت مغتنمی را برای تأکید بر اهمیت و صندلی سلامت در ترسیم یک جامعه سالم و برخوردار از سبک زندگی اسلامی- ایرانی ایجاد کرده است. نهاد آموزش و پرورش پس از خانواده، مهم ترین نقش را در ارتقای سلامت دانش آموز ایفا می کند. مطابق اهداف سند تحول بنیادین، ساحت تربیت زیستی- بدنی بر ارتقای سطح سواد سلامت و تغییر و شکل گیری نگرش ها و رفتارهای منطبق با سبک زندگی اسلامی- ایرانی تأکید می کند.

سال جاری، هفته سلامت در حالی شروع می شود که جامعه جهانی در مواجهه با یکی از سخت ترین چالش های قرن اخیر با نام بیماری کرونا قرار گرفته است. شعار هفته سلامت با عنوان حمایت همگانی از مدافعان سلامت یادآور آیه شریف 32 سوره مبارک مائده و هر کس نفسی را حیات بخشد، همانند آن است که همه مردم را حیات بخشیده است بوده و بیانگر احتیاج مبرم به مشارکت وسیع اجتماعی در مقابله با این بیماری است.

انتخاب این شعار، نمایانگر قدردانی جامعه از تلاش های فداکارانه مدافعان سلامت است. افرادی که هم در خط مقدم پیشگیری و کنترل بیماری و هم در صحنه پرستاری و درمان بیماران، ایثار و مجاهدت می کنند. البته، تمامی این دستاوردها، جز با همراهی و همدلی ملت شریف ایران قابل دستیابی نبود.

در این پیغام آمده است: در حال حاضر، بیماری کرونا جمعیت کثیری از دانش آموزان را از رفتن به مدرسه محروم کرده است. با این حال، همت بلند معلمان، مربیان و دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت، صحنه مجاهدتی را آفرید که با وقفه ای چند روزه، فرایند آموزش ادامه یافت.

تلاش مداوم مجاهدان حوزه آموزش، اکنون در قالب شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد)، فرصت بی بدیلی را برای ارائه آموزش های مورد احتیاج بر اساس اهداف برنامه ملی درسی به وجود آورده است. این فرصت باید در راستای ارتقای سواد سلامت دانش آموزان نیز استفاده شود.

از پیروز ترین نمونه های مشارکت اجتماعی دانش آموزان و مربیان در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا می توان به تلاش های انجام شده توسط مراقبان سلامت و سفیران دانش آموزی سلامت اشاره کرد؛ پویش هر دانش آموز یک سفیر سلامت با شعار نه به سفر، نه به دید و بازدید و در خانه بمانیم، با مشارکت قابل ملاحظه سفیران و مراقبان سلامت، نقش قابل توجهی را در پایبندی به توصیه های بهداشتی و سالم ماندن دانش آموزان ایفا نمود.

این جانب ضمن ارج نهادن و قدردانی از تلاش های ارزنده همه مدافعان، مراقبان و سفیران سلامت کشور، خصوصاً همکارانم در حوزه های ستادی و استانی معاونت تربیت بدنی و سلامت، شروع هفته سلامت را تبریک عرض می نمایم و از خداوند متعال سلامت، سعادت، سربلندی و توفیق روزافزون تمامی خادمان این حوزه را مسئلت دارم.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 169

به "نقش پویش هر دانش آموز، یک سفیر سلامت در تندرستی دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش پویش هر دانش آموز، یک سفیر سلامت در تندرستی دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید