واردات خودروهای سواری برقی و ترکیبی از ارائه گواهی اسقاط خودرو معاف شد

به گزارش مجله حیات، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رای موافق به اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو مقرر کردند واردات خودروهای سواری تمام برقی و تمام ترکیبی(تمام هیبریدی) در راستای کاهش آلودگی های محیط زیستی و کاهش مصرف سوخت های فسیلی تا زمان فراوری آنها در داخل، از دریافت و ارائه گواهی اسقاط خودرو معاف هستند.

واردات خودروهای سواری برقی و ترکیبی از ارائه گواهی اسقاط خودرو معاف شد

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، کنندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز- سه شنبه- با اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو جهت تامین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.

بنابر اصلاحیه در ماده 4 این طرح؛ واردات خودروهای سواری تمام برقی و تمام ترکیبی(تمام هیبریدی) در راستای کاهش آلودگی های محیط زیستی و کاهش مصرف سوخت های فسیلی تا زمان فراوری آنها در داخل، از دریافت و ارائه گواهی اسقاط خودرو معاف هستند.

دولت موظف است زمینه فراوری آنها را در داخل با آماده سازی زیرساخت های لازم ظرف مدت پنج سال فراهم نماید. هزینه های اقتصادی ناشی از اجرای این ماده از محل درآمدهای ناشی از اجرای حکم تبصره ذیل ماده (3) این قانون تأمین می گردد.

بنابراین مصوبه؛ مصادیق خودروهای تمام ترکیبی (تمام هیبریدی) توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت معین می گردد.

کنندگان همچنین با حذف ماده 7 این طرح برای تامین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.

بر اساس این ماده در صورت وقوع تصادف در دوره پنج ساله و ارجاع به کارشناسی، کارشناسان رسمی موظفند میزان عیب و نقص ناشی از فراوری خودرو در ایجاد تصادف و عامل حادثه را ذکر کنند. شرکت سازنده داخلی یا کننده رسمی شرکت سازنده خارجی به میزان دخالت نقص خودرو در علت وقوع تصادف و نقش ایمنی خودرو در میزان خسارت و تلفات حادثه، دارای مسؤولیت مدنی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 183

به "واردات خودروهای سواری برقی و ترکیبی از ارائه گواهی اسقاط خودرو معاف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات خودروهای سواری برقی و ترکیبی از ارائه گواهی اسقاط خودرو معاف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید