پاپ متحدنبودن رهبران دنیا را بدتر از ویروس کرونا خواند

به گزارش مجله حیات، پاپ فرانسیس گفت، اقدام بدون همبستگی جهانی پس از کرونا یا محروم گذاشتن بخش هایی از جامعه از بازیابی و رهایی از پیامدهای آن ویروسی بدتر را در پی خواهد داشت.

پاپ متحدنبودن رهبران دنیا را بدتر از ویروس کرونا خواند

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های دنیا در سخنرانی خود گفت، در فرایند جبران و ترمیم پیامدهای همه گیری کرونا نباید کسی را از بهره مندی از این فرایند محروم کرد و اکنون زمان آن رسیده که بی عدالتی در سراسر دنیا برطرف گردد زیرا این مساله سلامت تمامی خانواده بشریت را تضعیف نموده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس اظهار کرد: حالا که به دنبال بازیابی کُند و سخت پس از این بیماری هستیم، این خطر وجود دارد که کسانی را در این فرایند فراموش کنیم.

وی اضافه نمود: این خطر وجود دارد که با ویروسی بدتری روبه رو شویم؛ ویروس بی تفاوتیِ خودخواهانه، ویروسی که به وسیله این تفکر منتشر می گردد که اگر زندگی من بهتر شده است، پس زندگی (به طور کلی و برای همه) بهتر شده است و اگر همه چیز برای من خوب است، پس (به طور کلی هم) خوب است.

او در ادامه گفت، فرایند بهبود شرایط نباید کسی -به ویژه از فقرا- را قربانی پیشرفت کند.

پاپ فرانسیس همچنین اظهار کرد: این همه گیری به ما یادآوری می نماید که تفاوت یا مرزی میان افرادی که گرفتار آن می شوند، وجود ندارد.

او در ادامه سخنانش خواهان تقسیم عادلانه منابع در کشورها و نهادهای آن ها شد.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 149

به "پاپ متحدنبودن رهبران دنیا را بدتر از ویروس کرونا خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاپ متحدنبودن رهبران دنیا را بدتر از ویروس کرونا خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید