پایگاه عراقی: فراکسیون های شیعه مخالفتشان با نخست وزیری الزرفی را به رئیس جمهور ابلاغ کردند

به گزارش مجله حیات، یک پایگاه خبری عراقی ادعا کرد که فراکسیون های شیعه نشستی برگزار و به رئیس جمهور این کشور ابلاغ کردند که با مأمور به تشکیل کابینه شدن، عدنان الزرفی مخالف هستند.

پایگاه عراقی: فراکسیون های شیعه مخالفتشان با نخست وزیری الزرفی را به رئیس جمهور ابلاغ کردند

به گزارش گروه بین الملل مجله حیات، پایگاه خبری المسله به نقل از منابعی از نشست فراکسیون های شیعه در منزل عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی اطلاع داد.

این منابع تأکید کردند که این نشست به خاتمه رسید و فراکسیونهای مذکور به عدم پذیرش عدنان الزرفی به عنوان مأمور تشکیل کابینه رأی دادند.

به گفته این منابع، فراکسیونهای شیعه پس از این نشست، به برهم صالح رئیس جمهور عراق ابلاغ کردند که الزرفی را به عنوان مأمور تشکیل کابینه نمی پذیرند.

به گفته این منابع، یک کمیته تشکیل شد و به برهم صالح ابلاغ شد که باید شخص دیگری را به عنوان نخست وزیر معرفی کند.

به گزارش المسله، یقینا مذاکرات برای تشکیل کابینه الزرفی شکست خواهد خورد و نخواهد توانست نشستی برای معرفی کابینه خود برگزار کند؛ هر چند که وی، در جریان تماس به فراکسیونهای مختلف، به آنان وعده های زیادی داده بود.

بنا بر این گزارش، الزرفی به آنان گفته بود که سعی خواهد نمود، بر اساس اراده احزاب سیاسی به آنان پستهای وزارتی بدهد، مشروط به اینکه این مذاکرات، محرمانه باقی بماند.

المسله تأکید کرد، تحولات نشان می دهد که حمایت منطقه ای که الزرفی، انتظار آن را داشت، صورت نگرفته و صورت نخواهد گرفت؛ زیرا قدرتهای منطقه ای و آمریکا به این نتیجه رسیدند که الزرفی باعث شکاف بزرگی در میان جامعه عراق شده و خشم گروههای وابسته به الحشد الشعبی را برانگیخته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 66

به "پایگاه عراقی: فراکسیون های شیعه مخالفتشان با نخست وزیری الزرفی را به رئیس جمهور ابلاغ کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه عراقی: فراکسیون های شیعه مخالفتشان با نخست وزیری الزرفی را به رئیس جمهور ابلاغ کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید