26 پروژه با 250 اتاق سال 96 در استان قم عملیاتی شد

به گزارش مجله حیات، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: در سال 96 ، 26 پروژه با 250 اتاق در قم عملیاتی می گردد، 27هتل آپارتمان، 21 منطقه گردشگری و 2 منطقه ویژه گردشگری بااعتباری قابل توجه سبب ایجاد بیش از 8 هزار تخت جدید در قم می گردد.

26 پروژه با 250 اتاق سال 96 در استان قم عملیاتی شد

به گزارش خبرنگاران از قم، عیسی رضایی در نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم که در سالن جلسات استانداری قم برگزار گردید، گفت: بخش میراث فرهنگی و گردشگری از محورهای اصلی استان قم درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی است.

وی اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی در بخش سرمایه گذاری پروژه هایی که از سال 92 تا 95 پیروز به بهره برداری از آن ها شده بالغ بر 100 پروژه با 132 اتاق بوده که به افزایش 2 هزار تخت و اشتغال ثابت و پایدار هزار و 696 نفر منجر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قم برنامه های در دست اجرای سال 96 را موردتوجه قرارداد و گفت: در سال 96 26 پروژه با 250 اتاق در قم عملیاتی می گردد، 27هتل آپارتمان، 21 منطقه گردشگری و 2 منطقه ویژه گردشگری بااعتباری قابل توجه سبب ایجاد بیش از 8 هزار تخت جدید در قم می گردد.

رضایی با اشاره به ظرفیت های گردشگری و زیرساخت های موجود در این بخش مطرح نمود: 11 هزار تخت در حال حاضر در قم وجود داشته که در سال های آینده 8 هزار 145 تخت جدید نیز بر این تعداد اضافه کرده می گردد، 5 هتل ستاره در دست احداث بوده که 2 هتل آن با پیشرفت فیزیکی 30 درصد در دست ساخت است.

وی تأکید کرد: 4 مورد مجوز بوم گردی در سال 95 داده شده که بخش بزرگی از آن در روستاهای مستعد گردشگری استان بوده، در سال 95، 10 پروژه به میزان 83 میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده است، کهک، تایقان و حوض سلطان ازجمله مهم ترین پروژه های گردشگری آسان در سال 95 انتخاب شده بود.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قم صادرات محصولات و صنایع دستی را یکی از ظرفیت های مهم استان دانست و ابراز کرد: در بخش صنایع دستی در سال 95، بیش از 1 میلیون و 730 هزار دلار صادرات قم به کشورهای خارجی بود، سامانه الکترونیکی فروش و بازاریابی صنایع دستی استان نیز برای رونق کسب وکار در بخش صنایع دستی استقراریافته است.

رضایی بابیان بعضی از مهم ترین اقدامات و برنامه های سال 96 در بخش گردشگری استان ادامه داد: 27 مرکز اقامتی، 4 دستگاه خدمات مسافرتی، 4 بنای تاریخی برای واگذاری به بخش خصوصی نیز ازجمله مهم ترین اموری بوده که باید در سال 96 انجام گردد.

وی توضیح داد: در استان قم ضریب گردشگری و مدت ماندگاری مسافر بسیار پایین بوده که برای افزایش این مدت زمان باید تمامی بازیگران مستقیم و غیرمستقیم نقش خود را ایفا نمایند، 5هزار پروژه در سند رونق گردشگری استان در نظر گرفته شده که می تواند سبب رونق و افزایش ماندگاری مسافر بر مبنای اقتصاد مقاومتی در استان گردد.

وی اضافه کرد:نامزدی پایتختی دنیا اسلام، فرودگاه قم،قطار سریع السیر قم-کربلا، طرح جامعه گردشگری و ثبت دریاچه نمک، مبحث گردشگری حلال، شهرک ملی فراوری و عرضه صنایع دستی کشور، طرح جامع توسعه راهبرد عملیاتی توسعه گردشگری، گردشگری سلامت،محور گردشگری شهری بر اساس منوریل، مشخص تکلیف مناطق ویژه گردشگری 14 مبحث مهمی بوده که باید برای رونق گردشگری و افزایش مدت ماندگاری تروریست در استان قم باید ایجاد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 165

به "26 پروژه با 250 اتاق سال 96 در استان قم عملیاتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "26 پروژه با 250 اتاق سال 96 در استان قم عملیاتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید