7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی در استان کرمان دستگیر شدند

به گزارش مجله حیات، غلامرضا فرخی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ماه های فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری هفت متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی از قبیل حمل و نگهداری اشیا عتیقه و حفاری غیرمجاز دستگیر شده اند.

7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی در استان کرمان دستگیر شدند

وی همچنین از کشف و ضبط 68 قطعه شیء تاریخی و فرهنگی در دو ماه گذشته خبر داد و افزود: این اشیاء با همکاری نیروی انتظامی و دیگر دستگاه های امنیتی کشف و ضبط شده اند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه به فرهنگ سازی های موثر یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان در جهت حفاظت از اموال تاریخی تاکید و شرح داد: این اداره کل برای حفاظت و نگهداری از اشیاء فرهنگی و باستانی اهدایی مردم و یا هرگونه شیء دیگری که نشانگر پیشینه، تاریخ و فرهنگ این خطه باشد، آمادگی دارد.

فرخی با اشاره به اهداء 38 قطعه شیء تاریخی و فرهنگی در دو ماه نخست سال جاری از طریق مردم شهرستان های جنوبی استان کرمان، اظهار کرد: در چند سال اخیر اقدامات موثری در خصوص جلب مشارکت های مردمی از طریق فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان انجام گرفته که منجر به کسب رتبه برتر کشوری در این زمینه شده است.

وی گفت: سرقت و قاچاق آثار تاریخی، تجاوز به حریم این آثار و حفاری های غیرمجاز به نام مهم ترین جرایم حوزه میراث فرهنگی محسوب می شود که یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در زمینه مقابله با این جرایم فعالیت های موثری را انجام داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در خاتمه گفت: خوشبختانه با انجام مراقبت های شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت این اداره کل، گام های خوبی برای حفاظت و پاسداری از مواریث ارزشمند تاریخی و باستانی استان کرمان برداشته شده است.منبع: گردشبان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 927

به "7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی در استان کرمان دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی در استان کرمان دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید