تور ایتالیا ارزان: آیا با ویزاى شنگن ایتالیا می گردد به فرانسه سفر کرد؟

به گزارش مجله حیات، اگر از علاقمندان به سفرهاى رؤیایى در اروپا هستید، ضروری است که ابتدا نسبت به اخذ ویزای شنگن اقدام کنید. با ویزاى شنگن ایتالیا این امکان را خواهید داشت که به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کنید. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا به معرفى ویزاى شنگن ایتالیا و کشور های حوزه پیمان اروپا بپردازیم. بلیط هواپیما را مقرون به صرفه بخرید.

تور ایتالیا ارزان: آیا با ویزاى شنگن ایتالیا می گردد به فرانسه سفر کرد؟

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

ویزای شنگن چیست؟

شنگن یک نوشته رسمی است که جهت رفت و آمد آزاد و بدون احتیاج به ویزا بین کشورهاى اروپایى در چهارده ژوئن سال 1985 میلادی به امضای کشور های آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ رسید. کشورهایی مانند نروژ و ایسلند که از اعضای اتحادیه اروپا نمى باشند نیز به وسیله بستن قرادادهای ویژه بخشی از کشورهاى حوزه شنگن به شمار می فرایند و عبور و مرور در این کشورها آزاد مى باشد. 26 کشور عضو محدوده کشور هاى شنگن هستند که فرانسه نیز یکی از آن ها مى باشد.

آیا با ویزای شنگن ایتالیا می شود به فرانسه سفر کرد؟

ویزاى شنگن ایتالیا، امکان سفر به کشورهاى حوزه پیمان شنگن را بدون ویزا و به صورت آزاد به شما خواهد داد. فرانسه نیز جزء کشورهاى قرارداد شنگن است، بنابراین با اخذ ویزای شنگن ایتالیا قادر به سفر به فرانسه خواهید بود. ویزای شنگن گارانتی ورود به اروپا نمی باشد، حتى با دریافت ویزای شنگن ایتالیا نیز، در صورت ارائه هر گونه مدارک جعلى از ورود شما به کشورهاى این حوزه ممانعت به عمل خواهد آمد.

انواع ویزاى شنگن ایتالیا جهت سفر به فرانسه

ویزای شنگن ایتالیا بر حسب نوع و هدف سفر به دسته های زیر تقسیم می شود:

ویزای نوع A: اگر هدف شما از سفر به ایتالیا اقامت در این کشور نمی باشد و قصد رفتن به کشور دیگری را دارید و لازم نیست که از فرودگاه خارج شوید؛ ضروری است ویزاى نوع A را دریافت کنید.

ویزاى نوع B: در صورتی که قصد شما از سفر به ایتالیا، سفر به کشوری دیگر از راه زمینی است، ویزاى نوع B ضروری است.

ویزاى نوع C: اگر سفر شما به کشور ایتالیا حداکثر 3 ماه خواهد بود دریافت ویزاى نوع C ضروری است.

ویزاى نوع D: اگر قصد شما از سفر به کشور ایتالیا، تحصیل، کار و … است و مدت طولانى تری را در خاک کشور ایتالیا خواهید بود، این نوع از ویزاى شنگن ایتالیا را لازم خواهید داشت. خرید بلیط هواپیما

مدارک لازم جهت دریافت ویزای شنگن ایتالیا

  1. پر کردن فرم در خواست ویزا شنگن
  2. 2 قطعه عکس 3*4
  3. پاسپورت با 6 ماه اعتبار و 2 برگ سفید
  4. اصل و ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی
  5. اصل و ترجمه مدارک شغلی به زبان انگلیسی (مدیران: روزنامه رسمی 3 سال اخیر - مشاغل آزاد: پروانه کسب - کارمندان دولت: فهرست حقوقی شش ماهه اخیر یا معرفی نامه از شرکت، پرینت حساب جاری با مهر و امضای بانک)
  6. بیمه مسافرتی با سقف 30 هزار یورو
  7. بلیط هواپیما
  8. واچر هتل
  9. ارائه ضمانت نامه بانکی مطابق با مبلغ اعلامی سفارت ایتالیا

در صورتیکه قبلا ویزای شنگن داشتید می بایست جزء مدارک ارائه دهید و بعلاوه ارائه پاسپورت قدیمی نیز الزامیست.

نحوه دریافت ویزاى شنگن ایتالیا

اگر تصمیم گرفتید که از مزایاى بی شمار سفر با ویزاى شنگن ایتالیا بهرمند شوید، ضروری است که نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنید. نخست به سفارت واقع در تهران، خیابان آفریقا رفته و وقت مصاحبه و انگشت نگاری بگیرید. برای معین وقت مصاحبه به صورت اینترنتى نیز می توانید اقدام کنید، بنابراین به سایت رسمى سفارت کشور ایتالیا مراجعه نموده و در بخش اخذ ویزای شنگن وارد شوید و در یکی از روزهای آزاد نوبت بگیرید و در روز معین شده برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک لازم به سفارت این کشور در تهران رجوع کنید و پس از آنالیز های لازم این سفارت ویزاى شنگن ایتالیا را به شما خواهد داد و امکان سفر بدون ویزا به تمامی کشورهای حوزه پیمان شنگن از جمله فرانسه را خواهید داشت. مجله گردشگری خبرنگاران

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1057

به "تور ایتالیا ارزان: آیا با ویزاى شنگن ایتالیا می گردد به فرانسه سفر کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا ارزان: آیا با ویزاى شنگن ایتالیا می گردد به فرانسه سفر کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید