آیا بحرین قطب تکنولوژی خاورمیانه می گردد؟ ، تمایل رو به رشد چین برای سرمایه گذاری در منامه

به گزارش مجله حیات، مدتی است که کشور بحرین تبدیل به یکی از منطقه ها مجذوب کننده برای سرمایه گذاری از سوی شرکت های فناوری چین شده است. این موضوعی مهم و استراتژیک است که می تواند به برگ برنده بحرین در منطقه تبدیل گردد.

آیا بحرین قطب تکنولوژی خاورمیانه می گردد؟ ، تمایل رو به رشد چین برای سرمایه گذاری در منامه

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از سی ان بی سی، سیمون گالپین عضو هیئت مدیره توسعه مالی بحرین گفت که شرکت های فاوری چینی می دانند بحرین به زودی به مرکز تجارت الکترونیک منطقه تبدیل می گردد.

این موضوع کاملا روشن است که دولت بحرین در کوشش برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و ایجاد یک اقتصاد دیجیتالی است.گالپین در مجمع جهانی اقتصاد در تیانجین گفت که شرکت های بین المللی متعددی در کوشش برای ساخت فروشگاه در مرکز بحرین هستند. زیرا این کشور مکانی ارزان برای سرمایه گذاری است.

بحرین خود را برای آینده دیجیتالی آماده می نماید طبق گزارش هیئت توسعه مالی بحرین، پادشاهی بحرین از شرکت های تجارت الکترونیک چین حمایت می نماید چرا که معتقد است این شرکت ها تجربه مناسبی در اقتصاد بدون نفت دارند.

بحرین مانند بسیاری دیگر از اقتصادهای خاورمیانه، با تمرکز بر ایجاد یک اقتصاد دیجیتال در کوشش برای کاهش وابستگی به درآمدهای حاصل از انرژی است.

گالپین شرح داد: بحرین، مرکز حمل و نقل قدرتمندی در منطقه است، درواقع بحرین به عنوان یک مکان عالی برای مراکز تحویل به شمار میرود، به طوری که شرکت هایی که قرار است مرسولات خود را به عربستان سعودی تحویل دهند، می توانند شرکت های خود را در بحرین مستقر نمایند و این تحویل را به وسیله جاده ها انجام دهند.

به گفته صندوق بین المللی پول، بحرین اخیرا اقدامات ریاضت مالی را کاهش داده است و به نظر می رسد که کسری بودجه این کشور بسیار کمتر از ماه های گذشته است. به شکلی که انتظار می رود بحرین 11.9 درصد فراوری ناخالص داخلی را به خود اختصاص دهد.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1354

به "آیا بحرین قطب تکنولوژی خاورمیانه می گردد؟ ، تمایل رو به رشد چین برای سرمایه گذاری در منامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بحرین قطب تکنولوژی خاورمیانه می گردد؟ ، تمایل رو به رشد چین برای سرمایه گذاری در منامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید