آیفون های 13 احتمالا ضخیم تر هستند و دوربین برجسته تری دارند

به گزارش مجله حیات، اطلاعات تازه منتشر شده نشان می دهند که آیفون های 13 در مقایسه با آیفون های 12 دارای بدنه ضخیم تری هستند و همچنین اپل در این آیفون های جدید از یک ماژول دوربین بزرگتر و ضخیم تر استفاده نموده است. البته گویا لنز های تشکیل دهنده ماژول دوربین این آیفون های جدید برجستگی کمتری را در مقایسه با مدل های فعلی آیفون خواهند داشت.

آیفون های 13 احتمالا ضخیم تر هستند و دوربین برجسته تری دارند

این اطلاعات جدید از طریق طرح های شماتیکی به دست آمده اند که سایت MacRumors توانسته است به آن ها دست پیدا کند. با توجه به این اطلاعات جدید می توان گفت که آیفون 13 و مدل های پرو آیفون 13 ضخامتی برابر با 7.57 میلی متر خواهند داشت که در مقایسه با ضخامت 7.4 میلی متری آیفون های 12 افزایشی 0.17 میلی متری را داشته است.

افزایش 0.17 میلی متری در ضخامت بدنه آیفون های جدید واقعا کم است و بسیاری از کاربران در زمان کار کردن با آیفون های 13 از این افزایش ضخامت آگاه نخواهد شد. با توجه به این طرح های شماتیک منتشر شده می توان گفت که تغییرات ظاهری اتفاق افتاده در ماژول دوربین آیفون های 13 به خصوص در مدل های پرو چشمگیرتر هستند و کاربران به سرعت متوجه رخ دادن تغییرات در ماژول دوربین آیفون های 13 خواهند شد.

برای اطلاع باید گفت که ماژول دوربین به کار رفته در آیفون 12 و آیفون 12 پرو دارای ضخامتی بین 1.5 تا 1.7 میلی متر است. طرح های شماتیک منتشر شده از آیفون های 13 نشان می دهند که ماژول دوربین به کار رفته در این آیفون ها ضخیم تر شده است و ضخامت دوربین به کار رفته در آیفون 13 به 2.51 میلی متر می رسد.

ضمناً آیفون 13 پرو هم افزایش شدیدی را در ضخامت ماژول دوربین تجربه نموده و ضخامت ماژول دوربین به کار رفته در آن به 3.65 میلی متر رسیده است. گویا اپل برای جلوگیری از بیرون زدن بیش از حد لنز ها مجبور شده است تا ضخامت ماژول دوربین آیفون های جدید را افزایش دهد.

طراحی ظاهری ماژول دوربین آیفون های 13 به این شکل است که به جای بیرون زدن تک تک لنز ها مانند آیفون های 12، ضخامت ماژول دوربین افزایش یافته است تا لنز های تشکیل دهنده ماژول دوربین برجستگی کمتری را داشته باشند و هم سطح با فلاش موجود در ماژول دوربین قرار بگیرند، همانند شکل ظاهری ماژول دوربینی که پیش از این اپل در آیپد پرو 2020 از آن استفاده نموده بود.

علاوه بر ضخیم تر شدن ماژول دوربین، گویا اپل تغییراتی را هم در اندازه ماژول دوربین به کار رفته در آیفون های 13 ایجاد نموده است و آیفون 13 پرو بیشترین تغییر را در این زمینه دیده است. نگاهی به آیفون های 12 نشان می دهد که ماژول دوربین به کار رفته در آیفون 12 و آیفون 12 پرو دارای ابعادی در حدود 28 در 30 میلی متر است.

طرح های شماتیک جدید منتشر شده نشان می دهند که ماژول دوربین به کار رفته در آیفون 13 شکلی مربعی مانند دارد و ابعاد آن در حدود 29 در 29 میلی متر است. همچنین مقدار اندکی تغییر در محل قرارگیری ماژول دوربین اتفاق افتاده و اپل در آیفون 13 ماژول دوربین را 1 میلی متر به قسمت بالایی بدنه آیفون نزدیک تر نموده است.

همان گونه که پیش تر گفتیم در این طرح های شماتیک منتشر شده آیفون 13 پرو بیشترین تغییر را در زمینه اندازه ماژول دوربین تجربه نموده است و ابعاد ماژول دوربین به کار رفته در این گوشی به حدود 36 در 37 میلی متر رسیده است. در نتیجه اندازه ماژول دوربین به کار رفته در آیفون 13 پرو به جای اینکه مشابه آیفون 13 باشد بیشتر مشابه ماژول دوربین به کار رفته در آیفون 13 پرو مکس است.

برای مقایسه باید بگوییم که ماژول دوربین به کار رفته در آیفون 12 پرو کوچکتر از آیفون 12 پرو مکس است. در نهایت با توجه به این تغییر اتفاق افتاده در اندازه ماژول دوربین آیفون 13 پرو، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس به احتمال زیاد دارای دوربین های مشابهی خواهند بود و ممکن است که از نظر ویژگی های به کار رفته در دوربین هم مشابه و برابر با یکدیگر باشند.

شایعه های منتشر شده عنوان می نمایند که اپل بهبود های را هم در ماژول دوربین به کار رفته در آیفون های 13 ایجاد خواهد نمود. به عنوان نمونه برخی شایعه ها عنوان می نمایند که اپل از قابلیت حذف لرزش با استفاده از حرکت سنسور در هر دو مدل پروی آیفون 13 استفاده خواهد نمود. هم اکنون اپل از قابلیت حذف لرزش با استفاده از حرکت سنسور تنها در آیفون 12 پرو مکس استفاده می نماید.

بدون شک رخ دادن این اتفاق باعث افزایش کیفیت تصاویر گرفته شده با دوربین آیفون 13 پرو در محیط های با نور کم خواهد شد و این قابلیت به شکل بهتری می تواند تا لرزش های به وجود آمده در هنگام ثبت تصاویر را رفع کند. همچنین ممکن است که اپل از قابلیت حذف لرزش با استفاده از حرکت سنسور در هر دو دوربین فوق عریض و عریض آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس استفاده کند و این افزایش اتفاق افتاده در ابعاد و ضخامت ماژول دوربین این دو آیفون هم ناشی از انجام این کار توسط اپل باشد.

دیگر شایعه های منتشر شده درباره نسل بعدی آیفون ها نشان می دهند که لنز تله فوتوی به کار رفته در آیفون 12 پرو مکس به آیفون 13 پرو خواهد آمد. با توجه به این شایعه ها این موضوع مطرح می گردد که ممکن است ماژول دوربین به کار رفته در آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس دارای ویژگی های یکسانی باشند. در خبر های منتشر شده درباره آیفون 13 پرو مکس به این موضوع اشاره نشده است که اپل از ویژگی های خاصی تنها در دوربین این آیفون استفاده خواهد نمود.

رخ دادن این اتفاق و مشابه بودن سیستم دوربین به کار رفته در آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس خبر خوبی برای کاربرانی است که به دنبال گوشی کوچکتری مانند آیفون 13 پرو هستند ولی می خواهند که گوشی آن ها تمامی ویژگی های آیفون 13 پرو مکس را داشته باشد.

با توجه به این موضوع که اندازه ماژول دوربین در آیفون های 13 تغییر نموده، اپل ممکن است که محل قرارگیری دکمه های کناری آیفون مانند دکمه مربوط به بی صدا کردن و دکمه های مربوط به تنظیم میزان صدا را هم تغییر دهد. این امکان وجود دارد که اپل محل قرارگیری تمامی دکمه های جانبی آیفون های 13 را تغییر دهد و آن ها را در مقایسه با جای فعلی اشان اندکی پایین تر بیاورد.

این طرح های شماتیک از یک منبع افشانماینده اطلاعات به دست آمده اند که در گذشته هم اطلاعاتی را درباره طراحی ظاهری محصولات اپل منتشر نموده است. این طرح های شماتیک به طور معمول توسط سازنده های قاب های محافظ برای گوشی های هوشمند قبل از عرضه مدل نهایی، استفاده می شوند تا این سازندگان هم همراه با رونمایی از نسل جدید آیفون، قاب های جدید و مناسبی را برای آن ها عرضه نمایند.

با وجود اینکه این طرح های شماتیک به طور معمول دقیق هستند اما برخی اوقات تفاوت هایی میان آن ها و گوشی نهایی عرضه شده وجود دارد. این اطلاعات جدید به دست آمده از این طرح های شماتیک مطابق با شایعه ها و خبر های هستند که پیش تر درباره بهبود قابل توجه در ماژول دوربین آیفون 13 و آیفون 13 پرو منتشر شده بود.

همان گونه که پیش تر هم گفته شد در این شایعه ها و خبرها به این موضوع اشاره شده بود که اپل با انجام بهبود هایی در ماژول دوربین این آیفون ها میخواهد تا قابلیت های عکاسی آن ها را مشابه آیفون 13 پرو مکس کند. همچنین این تغییرات گفته شده در ماژول دوربین هم در تصاویر منتشر شده از ماکت آیفون 13 پرو مکس قابل دیدن هستند.

اگر تغییرات اتفاق افتاده در ابعاد ماژول دوربین و محل قرارگیری دکمه های کناری در آیفون های 13 را کنار بگذاریم، انتظار داریم که آیفون های 13 از لحاظ طراحی ظاهری کلی مشابه آیفون های 12 باشند. در نهایت می توانیم بگوییم که اگر اطلاعات به دست آمده از این طرح های شماتیک درست باشند کاربران نمی توانند که از قاب های محافظ مخصوص آیفون های 12 در آیفون های 13 استفاده نمایند.

از جمله دیگر مشخصات احتمالی آیفون های 13 می توانیم به برخورداری از تراشه جدید و قدرتمندتر A15 و پشتیبانی از اینترنت 5G سریع تر اشاره کنیم. شما می توانید برای آشنا شدن با تمامی ویژگی های احتمالی آیفون های 13 مقاله هر آنچه تا این لحظه از آیفون 13 می دانیم را مطالعه کنید.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 830

به "آیفون های 13 احتمالا ضخیم تر هستند و دوربین برجسته تری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون های 13 احتمالا ضخیم تر هستند و دوربین برجسته تری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید