امضای تفاهم نامه همکاری بین دو موزه الکساندر پوشکین و موزه نیاوران

به گزارش مجله حیات، در جریان سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به روسیه، تفاهم نامه همکاری بین دو موزه دولتی الکساندر پوشکین و کاخ موزه نیاوران به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه همکاری بین دو موزه الکساندر پوشکین و موزه نیاوران

امضای سند تفاهم نامه همکاری بین دو موزه الکساندر پوشکین روسیه و کاخ موزه نیاوران، به عنوان یکی از بخش های سفر علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همراه با هیئت همراه به مسکو انجام شد. این سند در مراسمی به امضای امیر رضا شریف نیا، مدیر موزه نیاوران و مارینا لوشاک، رئیس موزه دولتی پوشکین رسید و بر اساس آن، مقرر شد تا موزه های نیاوران و پوشکین در زمینه آموزشی، پژوهشی، برگزاری نمایشگاه های مشترک و تبادل آثار تاریخی به منظور نمایش در دو کشور همکاری کنند.

موزه هنر الکساندر پوشکین با بیش از یک قرن قدمت، یکی از قدیمی ترین موزه های هنر ملل در روسیه و جهان محسوب می شود که در حال حاضر از 670 هزار اثر هنری، از جمله تابلوهای نقاشی، مجسمه، آثار باستانی، سکه و اشیا مربوط به دوره های مختلف تاریخی نگهداری می کند.

بخش های مختلف موزه پوشکین شامل مجموعه ای غنی از عتیقه جات قرون وسطایی و دوره رنسانس، آثار مصرباستان و عهد عتیق، تابلوهای نقاشی اروپا از قرن هشتم تا هجدهم میلادی، آثار هنر یونان و روم باستان در طبقات گوناگون در معرض دید علاقه مندان گذاشته شده است.

این موزه پس از 14 سال عملیات عمرانی در ژوئن سال 1912 به دست امپراتور نیکلای دوم، آخرین تزار روسیه افتتاح شد و در سال 1932 میلادی نیز عنوان موزه دولتی را دریافت کرد. پنج سال بعد، به طور رسمی نام الکساندر پوشکین، شاعر و ادیب بزرگ روسی، برای این موزه انتخاب شد.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1162

به "امضای تفاهم نامه همکاری بین دو موزه الکساندر پوشکین و موزه نیاوران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری بین دو موزه الکساندر پوشکین و موزه نیاوران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید