بایدن: اقدام روسیه در الحاق شبه جزیره کریمه را فراموش نمی کنیم

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، در جریان یک سخنرانی به مناسبت هفتمین سالروز درگیری در شبه جزیره کریمه گفت: ایالات متحده الحاق ادعایی شبه جزیره کریمه به خاک روسیه را به رسمیت نشناخته و هرگز هم به رسمیت نمی شناسد و ما در کنار اوکراین در برابر اقدامات تجاوزکارانه روسیه خواهیم ایستاد.

بایدن: اقدام روسیه در الحاق شبه جزیره کریمه را فراموش نمی کنیم

بایدن گفت: ایالات متحده امروز مانند اوایل این درگیری همچنان در کنار اوکراین و متحدان و شرکای آن ایستاده است. ما، یک حقیقت ساده را دوباره تأیید می کنیم: کریمه، اوکراین است.

در جریان تحولات سال 2014 و بروز شورش هایی در اوکراین، ارتش روسیه وارد شبه جزیره کریمه شده و پس از آن با برگزاری یک همه پرسی مردم کریمه تمایل خود را برای پیوستن به روسیه اعلام کردند.

بر اساس این گزارش همه پرسی کریمه و سواستوپول پس از بحران کریمه در تاریخ 16 مارس 2014 در خصوص شرایط انتقال کریمه به فدراسیون روسیه یا باقی ماندن در اوکراین بود که توسط مجلس کریمه و همچنین دولتمردان محلی سواستوپول برگزار گردید.

یک روز پس از برگزاری همه پرسی در تاریخ 17 مارس، طی یک بیانیه از سوی مجلس محلی کریمه با آرای مردم این منطقه، کریمه مستقل شده و قرار بر الحاق آن به خاک روسیه شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 693

به "بایدن: اقدام روسیه در الحاق شبه جزیره کریمه را فراموش نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: اقدام روسیه در الحاق شبه جزیره کریمه را فراموش نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید