برنامه های چابک سازی در دستور کار بانک پارسیان

به گزارش مجله حیات، مدیر امور شرکت ها، مجامع و سرمایه گذاری بانک پارسیان از مصوبات و برنامه های این بانک برای رسیدن به بانکی چابک اطلاع داد و ابراز امیدواری کرد بخش عمده این مصوبات در سال 1400 محقق شود.

برنامه های چابک سازی در دستور کار بانک پارسیان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمد ابوالقاسمی- مدیر امورشرکت ها، مجامع و سرمایه گذاری بانک پارسیان با بیان اینکه سـهام بانک با یک فرایند متعادل رو به مثبت بـوده اسـت، چشـم انداز و بازدهی سهم را برای سهامداران مناسب ارزیابی کرد و گفت: یکی از مهمترین اهداف مدیریت هر مجموعه افزایش حداکثری ثـروت سـهامداران است. مدیریت بانک سعی کرده است با اتخاذ سیاست های مناسب منافع سهامداران در کوتاه مدت و بلند مدت را تامین نماید.

وی با تاکید بر اینکه بانک تمام توان خود را بر فروش املاک مازاد و عرضه سهام شرکت های زیرمجموعه در راستای خروج از بنگاه داری متمرکز کرده است، درباره توفیقات حاصل شده و نتایج آن توضیح داد: همانگونه که اطلاع دارید مرجع قانونگذار در مواد 16 و 17 قانون برطرف موانع فراوری بر واگذاری املاک مازاد و همچنین سرمایه گذاری در سهام شرکت های خارج از زنجیره بانکداری تاکید کرده است. بانک پارسیان نیز تا به امروز در راستای اجرای مواد 16 و 17 قانون برطرف موانع فراوری اقدامات شایان ذکری انجام داده است.

مدیر امورشرکت ها، مجامع و سرمایه گذاری بانک پارسیان با اشاره به عملکرد بانک در مورد فروش املاک و دارایی های مازاد در امسال گفت: بانک طی هشت ماهه ابتدای سال اقتصادی جاری بالغ بر 24500 میلیارد ریال از املاک مازاد را واگذار کرده است. همچنین در سال 1399 سهام شرکت لیزینگ پارسیان نیز توسط بانک در بازار بورس اوراق بهادار عرضه شده و عرضه اولیه سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس نیز در بورس اوراق بهادار در آستانه انجام است. به همین دلیل جهت عرضه عمومی سهام تعدادی دیگر از شرکت های تابعه بانک در بورس نیز اقدامات موثری صورت پذیرفته که در حال طی مراحل قانونی عرضه سهام می باشد.

ابوالقاسمی در مورد راهکارها و برنامه های بانک درباره افزایش سرمایه گفت: مهمترین رکن جهت افزایش ظرفیت های بانک، میزان سـرمایه پایه بانک است که با افزایش آن، نسبت کفایت سرمایه بهبود خواهد یافت. از جمله راهکارهای افزایش نسبت کفایت سرمایه، افزایش در حقوق صاحبان سرمایه و بهینه سازی ترکیب دارایی هاست که با توجه به الزامات ابلاغی معاونت محترم نظارتی بانک مرکزی، افزایش سـرمایه بانک به میزان 50 درصد در دسـتور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر پس از تصویب گزارش توجیهی افزایش سرمایه توسط هیات مدیره بانک و اخذ گزارش حسابرس و بازرس قانونی جهت اخذ مجوز از نهادهای ناظر اقدام شده و امید آن می رود که درامسال بخشی از آن تحقق یابد.

مدیر امورشرکت ها، مجامع و سرمایه گذاری بانک پارسیان درباره تمهیدات آن بانک جهت بهبود صورت های اقتصادی و استحکام اقتصادی بانک اظهار کرد: در راستای حفظ منافع بلند مدت سهامداران، پروژه هایی جهت بهبود خدمات قابل ارائه به مشتریان و تبدیل بانک پارسیان به بانکی چابک در هیات مدیره به تصویب رسیده است که امید می رود بخش عمده آنها در سال 1400 محقق شود.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 559

به "برنامه های چابک سازی در دستور کار بانک پارسیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های چابک سازی در دستور کار بانک پارسیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید