جذب 30 هزار فالوور اینستاگرامی با انتشار تصاویر خصوصی بانوان!

به گزارش مجله حیات، فردی که با انتشار تصاویر خصوصی بانوان، بیش از 30 هزار فالوور در اینستاگرام جذب نموده بود، بازداشت شد.

جذب 30 هزار فالوور اینستاگرامی با انتشار تصاویر خصوصی بانوان!

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا تهران و ارائه شکایت مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی و مزاحمت برای وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، پرونده اولیه تشکیل و موضوع در دستور کار پلیس نهاده شد.

با توجه به اظهارات شاکی و آنالیز های اولیه تعیین شد متهم با ایجاد یک صفحه کاربری در اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی با هدف مزاحمت و انجام اعمال غیراخلاقی نموده است.

در ادامه تعیین شد مجرم در مدت کوتاهی با انتشار تصاویر خصوصی افراد، بیش از 30 هزار دنبال نماینده جذب نموده است.

باتوجه به اهمیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا، منتشرنماینده تصاویر خانم جوان را که ساکن یکی از استان های غربی کشور بود شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی و اخذ مجوز های لازم با همکاری مأموران استان مربوطه متهم را دستگیر و به پلیس فتا تهران منتقل کردند.

این مجرم اینترنتی که مرد جوانی بود با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اتهام وارده را پذیرفت و ضمن اعتراف به جرم ارتکابی، انگیزه خود را جذب مخاطب و افزایش تعداد بازدیدنمایندگان بیان کرد و گفت: قصد داشتم با این کار با سرعت بالایی تعداد فالوور های خود را افزایش دهم و از این اقدام پشیمان هستم.

سرهنگ داود معظمی گودرزی؛ رئیس پلیس فتا تهران با اعلام این خبر گفت: هر عملی از قبیل توهین، تهدید و انتشار غیرمجاز تصاویر در فضای مجازی جرم است و با مجرمان طبق قانون برخورد می گردد.

وی از هموطنان خواست برای کسب اطلاعات و ارتقای آگاهی های خود در این زمینه یا در صورت برخورد با موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 542

به "جذب 30 هزار فالوور اینستاگرامی با انتشار تصاویر خصوصی بانوان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب 30 هزار فالوور اینستاگرامی با انتشار تصاویر خصوصی بانوان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید