جزئیات اعطای وام به رانندگان تشریح شد

به گزارش مجله حیات، خبرنگاران: مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: تسهیلات اعطایی به رانندگان آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا 6 میلیون تومان با سود و بازپرداخت 12 درصد اعلام شده است.

جزئیات اعطای وام به رانندگان تشریح شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران، جزئیات اعطای وام به رانندگان اعلام شد داریوش باقر جوان مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه 113 هزار و 51 راننده در بخش حمل و نقل مسافری برای دریافت تسهیلات تا به امروز ثبت نام کرده اند، گفت: تسهیلاتی که به رانندگان این بخش واریز می شود 6 میلیون تومان با سود و بازپرداخت 12 درصد است که رانندگان می توانند در این شرایط از آن بهره مند شود.

او با بیان اینکه اقساط این تسهیلات 24 ماهه است، ادامه داد: رانندگان برای بازپرداخت این تسهیلات 4 ماه فرصت تنفس دارند و تا کنون 65 درصد از 113 هزار نفر اطلاعات و مدارک خود را در سامانه بارگزاری کرده اند، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی باید همکاری های لازم را برای پرداخت این تسهیلات انجام دهد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه رانندگانی که در سایت ثبت نام و مدارک شان تکمیل شده است، اداره کل راهداری هر استان اطلاعات آنها را بررسی می کند و به وزارت کار جهت پرداخت تسهیلات ارسال می کند، افزود: مقرر شده بود که از ابتدای تیرماه این تسهیلات به رانندگانی که مدارک شان تکمیل شده پرداخت شود اما متاسفانه هم اکنون سامانه کارا در گزارش گیری دچار مشکل شده و باید وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی اقدامات و گزارشات لازم جهت پرداخت این تسهیلات را انجام دهد.

او با بیان اینکه با توجه به شرایط و شرایط کرونا و جلوگیری از سفرهای غیر ضرور شاهد کاهش چشمگیر جا به جایی مسافران به ویژه در ایام نوروز و تعطیلات بودیم، گفت: در سال های گذشته متوسط جابه جایی مسافران به ویژه در روزهای عادی بیش از 500 هزار نفر بود اما امسال با توجه به شرایط کرونایی میزان جا به جایی مسافران به 3 هزار نفر کاهش یافته است.

باقر جوان شرح داد: آمارها و ارزیابی های اجرا شده نشان می دهد که میزان جابه جایی مسافر در 4 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل در بخش جاده ای کاهش 59 درصدی داشته است به طوری که در بازه زمانی اسفند تا خرداد ماه سال های گذشته حدود 43 میلیون نفر مسافر جا به جا می شدند اما هم اکنون میزان جا به جایی های مسافر در طی 4 ماه گذشته به 21 میلیون نفر کاهش یافته است.

باقر جوان اظهار کرد: خوشبختانه میزان جا به جایی مسافر در خرداد ماه نسبت به اردیبهشت ماه 15 درصد افزایش داشته است اما این میزان در مقایسه با عمل کرد کل فصل بهار بسیار کم بوده و در مجموع ما شاهد کاهش 59 درصدی جا به جایی مسافر در این بخش بوده ایم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 251

به "جزئیات اعطای وام به رانندگان تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اعطای وام به رانندگان تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید