ضرر مالی باشگاه بارسلونا در صورت ناکامی در صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش مجله حیات، باشگاه بارسلونا در صورت عدم راهیابی به مرحله بعدی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا متحمل ضرر مالی هنگفتی خواهد شد.

ضرر مالی باشگاه بارسلونا در صورت ناکامی در صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا؛ عدم صعود بارسلونا به مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا را متحمل چنان ضرر مالی خواهد کرد که تنها در صورت رسیدن به فینال لیگ اروپا قابل جبران خواهد بود.

بارسلونا در حال حاضر در گروه E لیگ قهرمانان اروپا بعد از بایرن مونیخی که صعودش را به عنوان تیم اول مسجل کرده، در رده دوم است اما این تیم به سبب فاصله 2 امتیازی اش با بنفیکا هنوز از بابت صعود مطمئن نیست به خصوص که در هفته پایانی مسابقات هم باید در خانه بایرن مونیخ به میدان برود.

در حالی که بارسایی ها در هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان میهمان بایرن مونیخ هستند، بنفیکا در هفته پایانی میزبان دیناموکیفی است که در قعر جدول واقع شده است و حتی شانس رفتن به لیگ اروپا را هم ندارد. به این ترتیب بارسلونا حتی در صورت ناکامی در صعود به مرحله یک هشتم نهایی به لیگ اروپا خواهد رفت اما تفاوت پاداش مالی رفتن به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا بسیار فاحش است.

بارسلونا که تا این مقطع از حضورش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا 23 میلیون یورو درآمد کسب کرده، برای اینکه صعودش به نتیجه بازی دیگر وابسته نشود باید بایرن را در مونیخ شکست دهد و امیدوار باشد که یولیان ناگلسمان سرمربی باواریایی ها به سبب تشریفاتی بودن بازی، نفرات ذخیره اش را به میدان بفرستد. با پیروزی در مونیخ، نه تنها 5 میلیون یوروی دیگر به درآمد کاتالان ها از مرحله گروهی اضافه خواهد شد بلکه 9.6 میلیون یوروی دیگر هم بابت پاداش صعود به مرحله یک هشتم نهایی دریافت می کند. این در حالیست که ناکامی در کسب پیروزی در بایرن مونیخ به فرض پیروزی بنفیکا در لیسبون و صعود نماینده پرتغال به مرحله یک هشتم نهایی، بارسلونا را به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا می فرستد که پاداش آن 1.2 میلیون یورو خواهد بود.

به همین نحو، پاداش پیشروی تا مراحل بالاتر لیگ قهرمانان پاداش به مراتب بیشتری از پیشروی به مراحل معادل در لیگ اروپا خواهد داشت به طوری که قرار گرفتن در جمع 8 تیم برتر لیگ قهرمانان پاداشی 10.6 میلیون یورویی دارد در حالی که رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا 2 میلیون یورو پاداش به همراه خواهد داشت.

بارسلونا تنها در یک صورت از رفتن به لیگ اروپا به جای لیگ قهرمانان متضرر نخواهد شد و آن پیشروی تا فینال لیگ اروپا است البته به فرض اینکه تیم کاتالان نتواند از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان بالاتر برود چرا که پاداش فینالیست شدن در لیگ اروپا مساوی با رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا است.

با بحران مالی فعلی باشگاه بارسلونا، پیشروی در لیگ قهرمانان اروپا برای این باشگاه از نظر مالی اهمیت بیشتری دارد تا از نظر ورزشی و شاید تنها نکته مثبت رفتن به لیگ اروپا این باشد که قهرمانی در آن سهمیه حضور در مرحله گروهی فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا به عنوان سرگروه را تضمین خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1106

به "ضرر مالی باشگاه بارسلونا در صورت ناکامی در صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر مالی باشگاه بارسلونا در صورت ناکامی در صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید