عجیب ترین جراحی پلاستیک صورت دنیا

به گزارش مجله حیات، آقای وینز می گوید: تنها چیزی که برایم اهمیت دارد این است که دخترم هنوز من را پدر خود می داند و به من می گوید که خیلی خوش قیافه ام.

عجیب ترین جراحی پلاستیک صورت دنیا

از نظر جراحان، جراحی پیوند کامل صورت وینز در زمینه جراحی ترمیمی پیشرفت بزرگی به تعداد می رود. وینز در نوامبر سال 2008 زمانی که

28 سال داشت، داوطلب نقاشی کلیسا شد اما هنگامی که صورتش در نزدیکی کابل برق پر فشار قرار داشت، طی یک حادثه و سوختگی شدید کل صورتش را از دست داد. تیمی که جراحی صورت وینز را به عهده داشتند، متشکل از 30 جراح بود که قصد داشتند یکی از نادرترین جراحی های پیوند کل صورت را انجام دهند.

چهره تازه وینز به چهره اصلی اهدا کننده اش شبیه است و به چهره قبلی اش هیچ شباهتی ندارد، زیرا جمجمه وینز شکل متفاوتی از اهدا کننده اش دارد. تنها چیزی که از حادثه دردناک برای او به جای مانده است، ریش پروفسوری است که در تمامی طول جراحی و درمان می خواست آن را حفظ کند. پس از پیوند پزشکان دریافتند چهره تازه هم قابلیت رشد مو دارد. حتی بخش هایی از موهای وینز از میانه جمجمه به بعد به پوست اهدا کننده اختصاص دارد.

او در حال حاضر می تواند فشار را روی صورتش احساس کند و طی 6 تا 9 ماه آینده قدرت احساس لامسه و حرکت دادن ماهیچه های صورت و لب ها را به دست خواهد آورد. قدرت تکلم او در حال حاضر، کمی مشکل دارد اما پزشکان انتظار دارند با بهبود یافتن رشته های اعصاب، صحبت کردن وهم هم بهبود پیدا کند. اولین چیزی که وینز توانست بو کند، لازانیا و سپس گل هایی بود که برای او به بیمارستان آورده بودند. دشوارترین رویدادی که وهم باید با آن کنار بیاید از دست دادن چشم هاست؛ کره چشم راست او هنوز سالم است اما هیچ قدرتی ندارد. به گفته پزشکان به علت ضعف تکنولوژی در حال حاضر هیچ امیدی به ترمیم بینایی وینز نیست اما شاید تحولات آینده بتواند تغییری در زندگی او به وجود بیاورد.

منبع: برترین ها
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 924

به "عجیب ترین جراحی پلاستیک صورت دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین جراحی پلاستیک صورت دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید