مانوئل فرناندز: به عنوان کارمند فدراسیون هندبال می توانستم قوانین را نپذیرم، با این تیم تا آخر دنیا می روم

به گزارش مجله حیات، سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: فدراسیون ایران قوانین را مشخص می کند و کارمندانش از جمله من می توانیم این قوانین را نپذیریم.

مانوئل فرناندز: به عنوان کارمند فدراسیون هندبال می توانستم قوانین را نپذیرم، با این تیم تا آخر دنیا می روم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، تیم ملی کشورمان با هدایت مانوئل فرناندز اسپانیایی در مسابقات هندبال قهرمانی آسیا در جایگاه چهارم ایستاد و بعد از 8 سال پیروز به کسب سهمیه مسابقات قهرمانی دنیا شد. هندبال ایران در سال 2014 برای اولین بار جواز حضور در مسابقات قهرمانی دنیا 2015 در قطر را به دست آورد.

قرارداد مانوئل فرناندز سرمربی اسپانیایی تیم ملی تا پایان مسابقات قهرمانی مردان آسیا بود. او بعد از این مسابقات از عربستان راهی کشورش اسپانیا شد و در صفحه شخصی خود گفت که دیگر حاضر نیست با تیم ملی ایران ادامه دهد.

علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال کشورمان در واکنش به پایان حضور فرناندز در ایران به خبرنگاران گفته بود: قرارداد رابطه دوطرفه است و از مانوئل تشکر می کنم. این مربی زحمت زیادی کشید و با او به هدف مان رسیدیم. عدم حضور او در ایران به خاطر این بود که پروانه کاری اش تا 12 بهمن اعتبار داشت. فرناندز برای ورود مسئله ای نداشت، ولی برای خروج فرایند اداری یک هفته ای وجود داشت. وی در این مدت تنها 9 روز پیش خانواده اش بود و تمایل داشت که نزد خانواده خود برود. در جلسه ای که با مانوئل داشتیم متوجه شدیم تصمیم خود را گرفته و ما هم به آن احترام می گذاریم . اگر وی در جلسه کمیته فنی در تهران حاضر می شد و درخواست های دو طرف از جمله مبلغ قرارداد مطرح می شد ممکن بود ما تمایل به همکاری نداشتیم. فرناندز مربی ای بزرگ و تا آخرین لحظه کنار تیم بود و در پیروزیت ما نقش اول را داشت. فرناندز تصمیم خود را گرفته و ما هم باید شخصیت هندبال کشورمان را حفظ کنیم . مطمئناً برای بازی های آسیایی و مسابقات دنیای یک سرمربی باکیفیت را در کنار هندبال خواهیم داشت.

مانوئل موتایا فرناندز درباره ترک تیم ملی و اتفاقات اخیر با خبرنگار خبرنگاران صحبت کرد که در زیر می خوانید:

خبرنگاران: عملکرد تیم ملی ایران در مسابقات هندبال قهرمانی آسیا چطور بود و آیا به آنچه مد نظر داشتید دست یافتید؟

در ابتدا باید بگویم از همان زمان که وارد ایران شدم گفتم همواره در خدمت خبرنگاران هستم و همواره سعی می کنم به قولم عمل کنم و جوابگوی رسانه ها باشم. در مورد عملکرد تیم ملی ایران باید بگویم همواره همه چیز می تواند بهتر از این باشد، اما ما در مرحله اصلی مسابقات قهرمانی آسیا جواز حضور در مسابقات دنیای سوئد- لهستان 2023 را کسب کردیم. بعد از آن برای کسب مدال برنز جنگیدیم. لازم نیست من جوابی در مورد عملکرد شاگردانم بدهم و معتقدم شما به عنوان رسانه باید عملکرد تیم ملی را قضاوت کنید.

خبرنگاران: قبول دارید که تیم ملی در این مسابقات فراز و نشیب هایی داشت و در عملکرد تیم در بازی ها شاهد نوسان بودیم؟ برخی معتقدند درگیری بازیکنان با کرونا در این فراز و نشیب موثر بوده است...

این امکان وجود داشت که بتوانیم در طول مسابقات منظم تر باشیم، اما بازی با تیمی که ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان است خطراتی هم دارد که شخصاً آنها را تصور می کردم. در مورد بحث کووید-19 هم چیزی برای گفتن ندارم!

خبرنگاران: شما گفتید که مسیرتان از فدراسیون ایران جدا شده است. مسیری که فدراسیون در نظر داشت چه چیزی بود که باعث شد شما نتوانید به این همکاری ادامه دهید؟

نمی خواهم در مورد مسائل خاصی صحبت کنم، فقط می خواهم دوباره بگویم که ما مفاهیم متفاوتی در مورد مدیریت تیم ملی داریم. این فدراسیون هندبال ایران است که قوانین را مشخص می کند و کارمندانش از جمله من می توانستیم این قوانین را بپذیریم یا نپذیریم. این تنها جوابی است که می توانم در این مورد بدهم و بهتر است بیشتر وارد این مسائل نشوم.

خبرنگاران: با لژیونرهای ایرانی که در خارج از کشور بازی می کنند، صحبت کرده بودید. برداشت شما این بود که انگیزه بازی برای تیم ملی را نداشتند یا اینکه علت دیگری متصور هستید؟

من با همه بازیکنان ایرانی که در کشورهای دیگر بازی می کنند، صحبت کردم و فقط با علی مهدی زاده، بازیکنی که در لهستان بازی می کند، حرف نزدم. در این صحبت ها متوجه شدم برخی بازیکنان تصمیم گرفتند که به ایران نیایند و من هم به تصمیم آنها احترام گذاشتم. در مقابل برخی بازیکنان به تیم ملی آمدند و باید بگویم رفتار آنها در تیم استثنایی بود، به همین علت تصمیم گرفتم بازیکنان دیگر را به اردوی تیم ملی دعوت نکنم.

خبرنگاران: اگر آن لژیونرها را داشتید، امکان داشت تیم ملی ایران در این مسابقات روی سکو بایستد؟

من تنها از تیم خودم صحبت می کنم. تیمی که در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشت، برای من بهترین است. اگر به عقب برمی گشتم با قاطعیت می گویم دوباره همان بازیکنان را انتخاب می کردم و با آنها تا آخر دنیا می رفتم.

خبرنگاران: حقوق خود را به طور کامل گرفته و پاداشی برای کسب سهمیه قهرمانی دنیا دریافت می کنید؟

این یک موضوع شخصی بین من و فدراسیون هندبال ایران است.

خبرنگاران: کدام یک از بازیکنان دعوت شده به تیم ملی استعداد واقعی بود که شما آن را کشف کردید؟

من به مفهوم تیمی اعتقاد دارم، احتمالا بازیکنانی بودند که خانواده هندبال، آنها و چند بازیکن تازه را بهتر می شناسند. تکرار می کنم با این تیم تا آخر دنیا می روم. آنها سزاوار اعتماد و بهترین ها هستند.

خبرنگاران:به جز تهران از چه شهرهایی در ایران دیدن کردید؟ از مردم و فرهنگ ایران برایمان بگویید، ایران چقدر با آنچه از طریق کشورهای دیگر معرفی می شود، تفاوت دارد؟

من فقط در جزیره کیش بودم و در گذشته در تبریز. نتوانستم از شهرهای معروف دیگری که بخشی از فرهنگ و دانش دنیای نیز هستند، دیدن کنم. امیدوارم در آینده دوباره به ایران برگردم و به این شهرها سفر کنم و با آرامش از دیدن آنها لذت ببرم. همواره قدردان مردم ایران خواهم بود. آنها همواره با من رفتار محبت آمیزی داشتند، هرگز برخی از کسانی را که در ایران می شناختم، فراموش نمی کنم. همچنین می خواهم به بازیکنانی اشاره کنم که در موارد معدودی با آنها کار کردم، بازیکنانی که مانند مردم ایران خوب و بسیار صادق هستند.

درباره دیدگاهم نسبت به ایران هم باید بگویم که هر کشوری شیوه زندگی، آداب و رسوم خود را دارد و مطمئناً زندگی در ایران و اسپانیا متفاوت از یکدیگر است، اما من تمام این مدت حس در خانه بودن را داشتم.

پاکدل: فرناندز تصمیمش را گرفته و ما باید شخصیت هندبال مان را حفظ کنیم، برای مسابقات بعدی سرمربی باکیفیت خواهیم داشت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1169

به "مانوئل فرناندز: به عنوان کارمند فدراسیون هندبال می توانستم قوانین را نپذیرم، با این تیم تا آخر دنیا می روم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانوئل فرناندز: به عنوان کارمند فدراسیون هندبال می توانستم قوانین را نپذیرم، با این تیم تا آخر دنیا می روم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید