نوشیدن قهوه با کاهش خطر نارسایی قلبی همراه است

به گزارش مجله حیات، آنالیز سه مطالعه عظیم در خصوص بیماری قلبی نشان می دهد که نوشیدن یک فنجان قهوه کافئین دار یا بیشتر با کاهش ریسک نارسایی قلبی مرتبط است.

نوشیدن قهوه با کاهش خطر نارسایی قلبی همراه است

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، نوشیدن قهوه بدون کافئین چنین فایده ای ندارد و حتی ممکن است با افزایش ریسک نارسایی قلبی مرتبط باشد.

با این حال محققان عنوان می نمایند هنوز نمی توان با قاطعیت گفت که افزایش مصرف قهوه همانند ترک سیگار، کاهش وزن یا ورزش کردن برای حفظ سلامت قلب مفید است.

دیوید کائو، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کلورادو، در این باره می گوید: درحالیکه سیگار کشیدن، سن و فشارخون بالا از مهم ترین فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی هستند، فاکتورهای پرخطر شناسایی نشده بیماری قلبی همچنان وجود دارند.

محققان در این مطالعه، داده های سه تحقیق عظیم شامل بیش از 21 هزار آمریکایی را که حداقل 10 سال تحت نظر بودند مورد آنالیز قرار دادند.

نتایج تحقیق نشان داد در هر سه مطالعه، در افرادی که یک فنجان یا بیشتر قهوه کافئین دار مصرف نموده بودند کاهش بلندمدت خطر نارسایی قلبی مشاهده شد.

همچنین ریسک نارسایی قلبی در طول چندین دهه به ازای نوشیدن هر فنجان قهوه در روز، 5 تا 12 درصد کاهش می یابد.

نتایج نشان داد خطر نارسایی قلبی در خصوص افرادی که یک فنجان قهوه در روز می نوشیدند تغییری نداشت، اما در افرادی که حداقل 2 فنجان در روز قهوه می نوشیدند حدود 30 درصد کمتر بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 655

به "نوشیدن قهوه با کاهش خطر نارسایی قلبی همراه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدن قهوه با کاهش خطر نارسایی قلبی همراه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید