چهار پنجم هیات علمی ها سال آینده در دانشگاه های کمتر برخوردار جذب می شوند

به گزارش مجله حیات، معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام اینکه سال آینده چهار پنجم جذب اعضای هیات علمی در دانشگاههای کمتر برخوردار صورت خواهد گرفت، گفت: این دانشگاه ها به اعضای هیات علمی بالینی بیشتر نیاز دارند.

چهار پنجم هیات علمی ها سال آینده در دانشگاه های کمتر برخوردار جذب می شوند

دکتر علی اکبر حق دوست در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب به سیاست وزارت بهداشت برای تکمیل نیاز دانشگاههای کمتر برخوردار به اعضای هیات علمی اشاره کرد و اضافه کرد: تصمیم وزارت بهداشت بر این است برای رفع نیاز دانشگاه های علوم پزشکی کمتر برخوردار که نتوانسته اند نیروهای مورد نیاز خود را از طریق فراخوان عمومی در دانشگاه جذب کنند دوره های تکمیلی را برای رفع نیاز این دانشگاهها به اعضای هیات علمی اعلام کند.

وی در ادامه شرح داد: لذا برنامه ما این است که سال آینده فقط برای دانشگاه های کمتر برخوردار و مناطق محروم و جذب هیات علمی خواهیم داشت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص امکان اعلام فراخوان کلی برای جذب هیات علمی در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی این کشور در سال آینده نیز گفت: در واقع چهارپنجم جذب نیروی هیات علمی ما در سال 99 در دانشگاه های علوم پزشکی کمتر برخوردار و مناطق محروم صورت خواهد گرفت.

دکتر حق دوست با اشاره به امتیازات وزارت بهداشت برای اعضای هیات علمی در مناطق محروم یا دانشگاه های کمتر برخوردار نیز گفت: در این زمینه قوانین و آیین نامه هایی در وزارت بهداشت وجود دارد که بر اساس آن امتیازات و مشوق های زیادی برای اعضای هیات علمی که در این دانشگاه ها مشغول خدمت هستند در نظر گرفته شده است، یکی از مشوق ها این است که جذب این اعضای هیات علمی در دانشگاه ها راحت تر صورت می گیرد؛ ضمن اینکه پایه حقوق این افراد به دلیل خدمت در این مناطق بیشتر از سایر اعضای هیات علمی دانشگاه ها است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت همچنین خاطرنشان کرده است: یکی دیگر از مشوق های وزارت بهداشت برای اعضای هیات علمی مشغول خدمت در دانشگاه های کمتر برخوردار این است که امکان کار آزاد در بیمارستانهای خصوصی و کار در مطب برای این افراد وجود دارد.

دکتر حق دوست در انتها تاکید کرد: دانشگاه های علوم پزشکی کمتر برخوردار بیشتر از جهت تعداد اعضای هیات علمی در دوره های بالینی با کمبود روبرو هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 49

به "چهار پنجم هیات علمی ها سال آینده در دانشگاه های کمتر برخوردار جذب می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار پنجم هیات علمی ها سال آینده در دانشگاه های کمتر برخوردار جذب می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید