ارایه طرح مصونیت قضایی مادام العمر پوتین به مجلس روسیه

به گزارش مجله حیات، این طرح علاوه بر پوتین به همه روسای فدراسیون سابق روسیه قابل تعمیم است و آنها را در قبال تعقیب قضایی احتمالی به خاطر جرایم در طول دوره عمرشان، بیمه می نماید.

ارایه طرح مصونیت قضایی مادام العمر پوتین به مجلس روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

طرح مصونیت قضایی مادام العمر روسای فدراسیون روسیه از جمله ولادیمیر پوتین به مجلس این کشور (دوما) ارایه شده است.

به گزارش خبرنگاران، بر اساس این طرح پوتین و روسای سابق فدراسیون روسیه حتی در صورت ترک سِمت به صورت مادام العمر بایت اقدامات شان در دوران ریاست و پیش و پس از آن، از تعقیب قضایی مصون خواهند بود.

ارایه این طرح همزمان با انتشار شایعاتی مبنی بر بیماری پارکینسون پوتین و احتمال کناره گیری او از قدرت به خاطر بیماری مطرح شده است؛ خبری که کاخ کرملین تکذیب نموده و آن را بی اساس خوانده است.

عکس آرشیوی/ اسپوتنیک

بر اساس این طرح روسای فدراسیون روسیه برای هرگونه تخلفی که مرتکب شده باشند از پیگردهای کیفری مصونیت خواهند داشت.

بر اساس قوانین فعلی فدراسیون روسیه، روسای فدراسیون روسیه تنها برای اقداماتی که در طول دوران ریاست خود انجام داده اند، مصونیت قضایی دارند اما قرار است در قالب طرح جدید این مصونیت به تمامی اقدامات روسای فدراسیون روسیه در طول دوره عمرشان تسری یابد.

در قالب طرح جدید تنها در صورت ارتکاب جرایم سنگین از جمله خیانت در امانت یا سایر جرایم جنایی سنگین در صورت تصویب دو سوم هر دو مجلس روسیه، مصونیت قضایی مادام العمر روسای فدراسیون روسیه، لغو می گردد.

طرح جدید مصونیت قضایی قرار است همراه با تصویب اصلاحات جدید قانون اساسی روسیه در دوما مورد آنالیز قرار بگیرد و به احتمال فراوان به تتصویب دوما خواهد رسید.

پوتین 68 ساله بر اساس اصلاحات جدید در قانون اساسی روسیه می تواند تا سال 2036 یعنی زمانی که به 84 سالگی برسد، در قدرت بماند. پوتین 2 دهه است که قدرت را در فدراسیون روسیه در دست دارد.

هفته پیش پوتین قانون جدیدی را امضا کرد که بر اساس ان روسای فدراسیون روسیه پس از ترک سِمت صاحب یک کرسی مادام العم ردر مجلس سنای روسیه می شوند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 497

به "ارایه طرح مصونیت قضایی مادام العمر پوتین به مجلس روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارایه طرح مصونیت قضایی مادام العمر پوتین به مجلس روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید