از فدراسیون ها بپرسید چرا عقب نشینی نموده اند، نگرانی خاصی نداریم

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران، سی و دومین دوره بازیهای المپیک از 3 تا 18 مرداد به میزبانی توکیو ژاپن برگزار خواهد شد و کاروان ورزش ایران نیز تا به امروز 60 سهمیه برای حضور در این بازیها کسب نموده و در چند رویداد دیگر هم شانس کسب سهمیه دارد.

از فدراسیون ها بپرسید چرا عقب نشینی نموده اند، نگرانی خاصی نداریم

نصرالله سجادی سرپرست کاروان ورزش ایران در نشست خبری که امروز سه شنبه به صورت آنلاین برگزار گردید به تشریح آخرین شرایط ورزشکاران و تیم های ورزشی ایران پرداخت.

آنالیز آخرین شرایط کشور میزبان

نصرالله سجادی در خصوص برگزاری جلسه آنلاین نمایندگان ایران با مسئولان برگزاری بازیها که روز دوشنبه انجام شده است گفت: در این جلسه در خصوص ثبت نام همه اعضای کاروان بحث و گفتگو و تک تک اسامی افراد چک شد و سوالاتی که داشتیم مطرح کردیم و به سوالات آنها پاسخ دادیم.

وی ادامه داد: این بازیها با 5 رشته بیشتر نسبت به دوره قبل در 33 رشته و با 339 رویداد برگزار خواهد شد. تعداد ورزشکاران حاضر در این بازیها 11090 نفر خواهد بود که 48/5 درصد آن بانوان هستند و بقیه آقایان. البته بر اساس تاکید کمیته بین المللی المپیک این سهمیه در آینده مساوی و 50-50 خواهد شد.

شرایط ویژه برای ورود کاروان به توکیو

وی در خصوص شرایط اقامت کاروان ورزش ایران در توکیو نیز گفت: محل اقامت در دهکده بازیها معین شده است. همه اعضای کاروان باید 72 ساعت قبل از پرواز در کشور خودشان تست بدهند و آن را همراه داشته باشند. با این حال به محض ورود به فرودگاه از آنها تست گرفته می گردد و 10 دقیقه بعد جواب داده می گردد. اگر پاسخ تستی مثبت باشد همانجا 15 روز به قرنطینه خواهند رفت.

همه تیم ها قرنطینه هستند

همه تیم های شرکت نماینده در دهکده به صورت قرنطینه هستند و فقط تیم ها می توانند با وسایل حمل و نقل آنها به محل تمرین و مسابقه بفرایند و هیچ بازدیدی از شهر نخواهد بود. در طول بازیها به صورت رندوم از افراد تست گرفته خواهد شد. پروتکل های بهداشتی هم به بالاترین شکل ممکن رعایت خواهد شد.

شانس کسب چند سهمیه دیگر را داریم

سجادی در ادامه با اشاره به آخرین شرایط کسب سهمیه ورزش ایران گفت: ما 60 سهمیه در 13 رشته ورزشی سهمیه کسب نموده ایم. بسکتبال سه نفره ایران در دو مرحله شانس کسب سهمیه دارند. قایقرانی آب های آرام یک شانس کسب سهمیه در روسیه را دارد. کاراته هم آخرین مسابقات خود را در پاریس خواهد داشت که تکلیف دو کاراته کا ما که در یک وزن شرکت می نمایند معین خواهد شد.

برگزاری منظم اردوها و واکسیناسیون دوز دوم

با توجه به محدودیت هایی که داشتیم اردوها در رشته های مختلف منظم برگزار گردیده است و تیم ها به مسابقات کسب سهمیه شرکت نموده اند. هر چه رو به جلو برویم این اردوها فشرده تر خواهد شد و امیدواریم ورزشکاران با آمادگی لازم در این مسابقات شرکت نمایند.

روز گذشته واکسیناسیون دوز دوم انجام شد و همه ورزشکارانی که در اردو هستند یا شانس حضور در مسابقات را دارند واکسینه شدند. برای این که ورزشکاران در مصونیت کامل باشند تمام عوامل حاضر در اردو و تمرینات واکسینه شدند. چند نفری درگیر مسابقات بودند که واکسینه نشدند که در آینده واکسینه می شوند.

پاسخ به ابهامات واکسینه کردن افراد متفرقه

براساس سهمیه ای که از سوی وزارت بهداشت در اختیار فدراسیون پزشکی گذاشته شده بود، به نسبت تعداد ورزشکاران به فدراسیون ها نفر اعلام کردیم و خواستیم که نفراتی که در اردوها هستند را معرفی نمایند. فهرستی که از سوی فدراسیون ها معرفی شده بودند را به فدراسیون پزشکی دادیم و بر اساس همین فهرست اقدام شده است. با این حال پس از مطرح شدن موضوعات و حاشیه های اخیر این فهرست ها را مجددا آنالیز کردیم. در خصوص افرادی که اعتراض شده بود آنالیز دقیق صورت گرفت که مسئله ای خاصی وجود نداشت. اگر وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی تشخیص بدهند می توانند فهرست اسامی افرادی که واکسینه شده اند را اعلام نمایند.

زمان رونمایی از لباس کاروان معین شد

لباس فرم برای مراسم رژه خواهد بود که فعلا تا به امروز اعلام نموده اند از هر کشوری فقط 10 نفر در این مراسم حضور خواهند داشت. این لباس هم در خردادماه رونمایی خواهد شد. گرمکن هایی هم که در دهکده استفاده می گردد در همین هفته اقدامات لازم برای دریافت سایز و اندازه ها صورت خواهد گرفت.

نگرانی برای کاروان ورزش

وی در خصوص مصدومیت چند ورزشکار و اینکه آیا این مصدومیت ها نگرانی هایی را برای کاروان ورزش ایران بوجود اورده است گفت: مصدومیت در ورزش یک اتفاق عادی است و ممکن است در خود المپیک هم یک ورزشکار مصدوم گردد. اگر نگرانی طوری باشد که یک ورزشکار به بازیها ندارد درست است. ب توجه به فرصتی که داریم مربیان و کادر فنی نگران نماینده نیست. یکی - دو مصدوم بین 60 نفری که انتخاب شده اند خیلی نمی تواند اتفاق نگران نماینده ای باشد.

از فدراسیون ها بپرسید چرا عقب نشینی کردند

نصرالله سجادی در خصوص عقب نشینی بعضی فدراسیون ها از پیش بینی موفقیت و مدال آوری در المپیک نیز گفت: ارزیابی باید توسط فدراسیون ها انجام گردد چون اطلاعات فنی را فدراسیون ها دارند. هر چه روز به جلو برویم و کسب سهمیه تمام شده باشد بهتر می توانند در این باره صحبت نمایند. مسئولیت این کار را خودشان دارند اما در ارزیابی کلی باید بگویم در کشتی، تکواندو، کاراته، شمشیربازی تیمی که با یک بازی به جمع 4 تا می فرایند، شانس کسب مدال داریم. می توانید از خود فدراسیون ها بپرسید چرا عقب نشینی نموده اند.

فهرست کاروان هنوز نهایی نشده است

سجادی در خصوص زمان نهایی شدن اسامی کامل کاروان ورزش ایران گفت: هنوز خودمان کادر کاروان ورزش ایران را نهایی ننموده ایم. بنا بر نسبت تعدادی که داریم می توانیم نفر با خودمان ببریم. الان باتوجه به این که 60 نفر کسب سهمیه نموده ایم نمی توانیم بیشتر از 39 نفر همراه داشته باشیم. این بار اصلا نمی گردد نفر اضافه ببریم. کسی که آی دی کارت نداشته باشد نمی تواند وارد ژاپن گردد. جهانگرد هم نمی پذیرند. فقط کسانی می توانند به ژاپن بفرایند که دعوت داشته باشند. برای همراهان ما به فدراسیون ها سهمیه می دهیم و این خود فدراسیون خواهد بود که بر اساس تعدادی که به آنها اعلام می گردد. والیبال شش سهمیه برای همراهان خواهد داشت و این فدراسیون است که در خصوص نفرات تصمیم گیری خواهد نمود.

رئیس فدراسیون به عنوان سرپرست می رود

سرپرست کاروان ورزش ایران در خصوص همراهان کاروان ورزش ایران گفت: این بار به خاطر محدودیت هایی که میزبان گذاشته است از چند رئیس فدراسیون خواستیم که در دهکده کنار ورزشکاران باشند. همه رشته ها بجز والیبال خودشان رئیس را به عنوان سرپرست اعزام خواهند کرد. پیشنهاد ما این بوده که اگر می خواهید در بازیها حضور داشته باشید باید در دهکده حضور داشته باشید. با این حال تاکید می کنم که انتخاب کادر با خود فدراسیون است. هر فرد و مسئولی را که می خواهند می توانند بیاورند. البته برای رشته هایی که محدودیت هست این نفرات هم کاهش پیدا خواهد نمود.

تخلفات را از فدراسیون پزشکی ورزشی سوال کنید

سجادی در خصوص این که گفته شده است بعضی افراد متفرقه و خارج از کاروان واکنس تزریق نموده اند گفت: در خصوص این که گفته می گردد در تزریق واکنس تخلفی انجام شده است می توانید این موضوع را از فدراسیون پزشکی ورزشی پیگیری کنید. چون ما مجری نبودیم مسئولیتی هم در این مورد نداشته ایم. می توانید از فدراسیون پزشکی این مسائل را سوال کنید.

وایلد کارت به ایران تعلق نمی گیرد

وی در خصوص دادن سهمیه اهدایی کمیته بین المللی المپیک (وایلدکارت) گفت: این سهمیه برای کشورهایی هست که تعداد ورزشکارانشان کم است. برای ما به هیچ رشته ای تعلق نمی گیرد. از سوی کمیته بین المللی تاکید شده است که چند سهمیه محدود را به کشورهایی بدهند که سهمیه کم دارند یا این که در بخش بانوان سهمیه ندارند. ما چون 60 سهمیه کسب نموده ایم شامل این مورد نمی شویم.

زدن واکنس الزامی نیست

وی در خصوص واکسینه کردن کل ورزشکاران گفت: کمیته بین المللی المپیک زدن واکنس را الزامی ننموده است. بعضی کشورها هم ورزشکارانشان اعلام نموده اند این واکنس را نمی زنند. کمیته بین المللی تاکید نموده است که ترجیح این است که ورزشکاران واکسن بزنند اما اگر هم نزنند اجباری در این مورد نیست.

بعید است سهمیه قایقرانی اضافه گردد

وی در خصوص درخواستی که فدراسیون قایقرانی از فدراسیون جهانی برای افزایش سهمیه حضور در المپیک داشته است گفت: این یک درخواست است. با توجه به 2 عنوان دومی، فدراسیون این درخواست را داشته اما فدراسیون جهانی براساس ضوابط تصمیم می گیرد. به نظرم افزایش سهمیه بعید است.

اعزام کاروان ورزش ایران در 9 گروه

سرپرست کاروان ورزش ایران در خصوص زمانبندی اعزام به توکیو گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده کاروان ورزش ایران در 9 گروه به ژاپن اعزام خواهد شد و در 11 گروه به ایران بازخواهد گشت. براساس تاکیدی که کمیته بین المللی داشته هر رشته ورزشی حداکثر 5 روز قبل از آغاز مسابقه در دهکده پذیرش خواهد شد و 24 ساعت بعد از مسابقه هم باید دهکده را ترک نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 857

به "از فدراسیون ها بپرسید چرا عقب نشینی نموده اند، نگرانی خاصی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فدراسیون ها بپرسید چرا عقب نشینی نموده اند، نگرانی خاصی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید