خبرنگاران علی نژاد: کاراته ایران توان کسب مدال های خوشرنگ در المپیک را دارد

به گزارش مجله حیات، تهران- خبرنگاران- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، کاراته را رشته ای پرامید برای کاروان ایران در المپیک توکیو دانست و گفت: کاراته کاهای ایران با تمرین و تدارکات مناسب، توان کسب مدال های خوشرنگ را در المپیک دارند.

خبرنگاران علی نژاد: کاراته ایران توان کسب مدال های خوشرنگ در المپیک را دارد

به گزارش خبرنگاران؛ مهدی علی نژاد امروز (سه شنبه) در بازدید از اردوی تیم ملی کاراته مردان ایران در جمع خبرنگاران، گفت: خیلی خوشحالم این توفیق را داشتم در جمع ملی پوشان کاراته قرار گرفتم. کاراته ایران توانسته دو سهمیه مردان و یک سهمیه زنان را قطعی کند و البته شانس های متعدد دیگری هم دارد تا در رویدادهای پیش رو، سهمیه های دیگری کسب کند.

وی اضافه نمود: کاراته با توجه به پتانسلی که دارد، یکی از شانس های قطعی مدال ما در توکیو خواهد بود. اگر بچه ها بتوانند تمرینات منظم و تدارکات خوبی داشته باشند، مدال های خوشرنگی در بزرگترین رویداد ورزشی دنیا خواهند گرفت. این رشته در مسابقات قبلی قهرمانی دنیای، بازی های آسیایی و قهرمانی قاره کهن پیروز بوده و امیدوارم در اولین حضورش در المپیک اتفاق خوبی که در المپیک جوانان رخ داد در توکیو هم تکرار گردد.

این مقام مسوول در خصوص حذف کاراته از المپیک 2024 پاریس ، عنوان نمود: این تصمیم سال گذشته اتخاذ شد. کاراته به واسطه میزبانی ژاپن، یک رشته دعوتی به المپیک بود و به همین دلیل پیش بینی می شد که در پاریس نباشد. فدراسیون بین المللی کاراته باید کوشش کند تا شاخص های کمیته بین المللی المپیک را به اجرا در آورده تا دوباره برای المپیک 2028 مطرح گردد.

وی حضور کاراته در المپیک را یک مزیت برای ورزش ایران دانست و اضافه نمود: قطعا رشته ای که یک بار وارد المپیک گردد بازهم شانس حضور را دارد. فرانسه کاراته قدرتمندی دارد و بعضی انتظار داشتند این رشته در المپیک بماند که این مهم علنی نشد.

علی نژاد در خصوص در پیش بودن لیگ های رشته های رزمی و خطرات پیش رو، شرح داد: لیگ کشتی به خوبی برگزار گردید و مسئله ای پیش نیامد و باتوجه به پروتکل های ابلاغ شده و مصوبه ای که وزارت بهداشت دارد، با رعایت آنها مانعی برای برگزاری نیست و نمی توان ورزش را تعطیل کرد.

معاون وزارت ورزش گفت: کرونا به این زودی ها ما را رها نمی کند و در رشته هایی که پیروزیت بین المللی داریم احتیاج است ورزشکاران در کوران مسابقات باشند. رقابت های خارجی کنسل شده و بهترین موضوع برای جایگزینی آن، همین لیگ هاست تا از لحاظ فنی و معیشتی به ورزشکاران یاری کند.

وی در خصوص لغو بازی های آسیایی سانیا هم گفت: هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 585

به "خبرنگاران علی نژاد: کاراته ایران توان کسب مدال های خوشرنگ در المپیک را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران علی نژاد: کاراته ایران توان کسب مدال های خوشرنگ در المپیک را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید