تور سنگاپور ارزان: برنامه تازه سنگاپور برای واکسیناسیون نیروی کار، واکسن بزنید تا اخراج نشوید!

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران، طبق محدودیت جدیدی که سنگاپور اعمال نموده است، افرادی که از زدن واکسن کرونا اجنتاب می نمایند محتمل است شغل خود را از دست بدهند. پیش از این افراد واکسینه نشده ای که تست کرونای منفی داشتند اجازه داشتند به محل کار خود بروند. اما از یکشنبه این هفته این امکان برای آن ها وجود نخواهد داشت. کارفرماها می توانند به کارمندان واکسینه نشده خود اجازه کار در منزل یا مرخصی بدون حقوق بدهند. در صورتی که این کارکنان قادر به انجام تعهدات کاری خود را در منزل نباشند، کارفرما می تواند آن ها را اخراج کند.

تور سنگاپور ارزان: برنامه تازه سنگاپور برای واکسیناسیون نیروی کار، واکسن بزنید تا اخراج نشوید!

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور ارزان از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

نرخ واکسیناسیون سنگاپور از بالاترین نرخ های واکسیناسیون دنیا است. این کشور محدودیت های سخت گیرانه ای را در سطح کشور برای افراد واکسینه نشده در نظر گرفته است. برای مثال آن ها را از حضور در رستوران ها و مراکز خرید منع نموده است. سنگاپور همزمان در حال اجرای تدریجی بازگشایی هاست و این ماه برنامه کار در منزل برای کارکنان را متوقف کرد.

آمار واکسیناسیون سنگاپور

به نقل از بلومبرگ، حدود 48 هزار نفر از نیروی کار سنگاپور واکسینه نشده اند و این می تواند برای سیستم سلامت این کشور خطرناک باشد. در طول زمان شیوع کرونا دو سوم تخت های بیمارستان ها به افرادی که واکسینه نشده بودند اختصاص داشت.

87 درصد جمعیت سنگاپور واکسینه شده اند و نصف این جمعیت دز سوم را نیز دریافت نموده اند. کمتر کشوری چنین رویکرد یکپارچه و منسجمی نسبت به واکسیناسیون داشته است. نیروی کار واکسینه نشده این کشور نیز به تدریج در حال دریافت واکسن های خود هستند و تعداد این افراد نسبت به ماه گذشته هشت درصد کاهش یافته است. کارفرماها همچنان با کارکنان واکسینه نشده خود در خصوص اهمیت این موضوع صحبت می نمایند تا هر چه زودتر برای دریافت واکسن اقدام نمایند.

غیبت کارکنان و عدم دریافت واکسن بر روی عملکرد آن ها و بعلاوه سازمانی که برای آن کا می نمایند اثر می گذارد. اگر اخراج کارکنان به علت عدم توانایی آنان در انجام تعهدات کاری خود باشد، اخراج آنان خارج از مصلحت نخواهد بود.

کسانس که شرایط واکسیناسیون را ندارند فعلا اجازه حضور در محل کار را دارند. اما کارفرمایان می توانند در صورت امکان به آن ها اجازه کار در منزل بدهند. کارفرمایان حق ندارند خانم های باردار را که شرایط واکسن زدن را ندارند اخراج نمایند. بلکه باید به نیازها و نگرانی های آنان توجه ویژه ای داشته باشند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 خرداد 1401 بروزرسانی: 22 خرداد 1401 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1235

به "تور سنگاپور ارزان: برنامه تازه سنگاپور برای واکسیناسیون نیروی کار، واکسن بزنید تا اخراج نشوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور سنگاپور ارزان: برنامه تازه سنگاپور برای واکسیناسیون نیروی کار، واکسن بزنید تا اخراج نشوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید