برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی تهرانی ها در روز جهانی المپیک

به گزارش مجله حیات، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی تهرانی ها در روز جهانی المپیک اطلاع داد.

برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی تهرانی ها در روز جهانی المپیک

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، امیر محسنی با اشاره به روز دنیای المپیک گفت: المپیک رویداد منحصر به فرد و بلند آوازه ترین رویداد ورزشی است که تمام جوامع و ورزشکاران دنیا را در یک زمان گرد هم می آورد. همزمان با روز دنیای المپیک هزاران شهروند در شهرها و کشورهای مختلف دنیا برای گرامیداشت این روز عظیم و با هدف ایجاد تحرک و تاکید بر روحیه برابری و برادری در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه این رویداد سال جاری 73 ساله شد، اضافه نمود: روز المپیک به منظور ایجاد برنامه عملیاتی ورزش و آموزش است و هدف آن جمع آوری مردم در سطح هر چه گسترده تر در دنیا برای تحرک و کسب تجربه و اهمیت به ارزش های المپیک یا به عبارتی فزونی، دوستی و احترام است. پرچم و نماد المپیک مظهر اتحاد 5 قاره و تجمع قهرمانان سراسر نقاط دنیا در بازی های المپیک است که به رعایت اصل دوستی به مسابقه های برابر و صادقانه می پردازد. از این رو سازمان ورزش، همزمان با روز دنیای المپیک با توجه به محدودیت های کرونایی و رعایت پروتکل های بهداشتی، همایش پیاده روی را در پایتخت برگزار کرد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه همایش پیاده روی خانوادگی توسط مناطق 22گانه بصورت متمرکز در شهر تهران برگزار گردید، اظهار کرد: این همایش عظیم در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 2 و 3 تیرماه و در مسافت بیش از 2 کیلومتر برگزار گردید. این در حالی است که در این همایش به شرایط مناسب به لحاظ ترافیک، گنجایش جمعیت و رعایت فاصله فیزیکی نیز توجه ویژه ای شد.

محسنی در سرانجام با اشاره به اهداف برگزاری این همایش توضیح داد: توسعه و گسترش پیاده روی در بین شهروندان شهر تهران، گرامیداشت روز دنیای المپیک، ارتقاء سطح سلامت، نشاط و شادابی جامعه شهری و همچنین معرفی و آمادگی شهروندان از جبنش المپیک از جمله موضوعات برگزاری این همایش خانوادگی بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 873

به "برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی تهرانی ها در روز جهانی المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی تهرانی ها در روز جهانی المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید