تجمع هزاران انگلیسی در اعتراض به قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی

به گزارش مجله حیات، هزاران شهروند انگلیسی با تجمع در پارک تاریخی لندن همبستگی خود را با معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس در ایالت مینه سوتا ابراز داشتند.

تجمع هزاران انگلیسی در اعتراض به قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، هزارن شهروند انگلیسی بعد از ظهر امروز چهارشنبه با تجمع در هاید پارک لندن قتل وحشیانه جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس در ایالت مینه سوتا را محکوم و با معترضان به این جنایت نژادپرستانه در آمریکا ابراز همبستگی کردند.

جمعیت حاضر در هاید پارک لندن که در ابتدا تلاش می کردند فاصله اجتماعی را به منظور پیشگیری از خطر ابتلا به ویروس کرونا رعایت کنند اما در نهایت با افزایش شمار تجمع کنندگان نتوانستند این کار را انجام دهند، با سر دادن شعارها و همراه داشتن پلاکاردهایی با مضمون جان سیاهپوستان مهم است، آزادی اگر برای همه نباشد، برای هیچ کس نخواهد بود، ما ساکت نخواهیم بود و بدون عدالت، صلح ممکن نیست اعتراض خود به قتل جورج فلوید توسط پلیس در آمریکا را ابراز داشتند.

دوشنبه گذشته یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

پس از شعله ور شدن اعتراضات علیه نژادپرستی سیستمی در آمریکا، هزاران نفر از شهروندان سایر کشورها نیز با برپایی تظاهرات، اعتراض خود را به شرایط موجود در آمریکا ابراز داشته و همبستگی خود را با معترضان آمریکایی اعلام کرده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 212

به "تجمع هزاران انگلیسی در اعتراض به قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع هزاران انگلیسی در اعتراض به قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید