شرح چمران درباره هتل سازی در پارک های تهران

به گزارش مجله حیات، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در برنامه تهران بیست در تشریح بودجه سال آینده شهرداری تهران از اختصاص مبلغ حدود 18 هزار میلیارد تومان بودجه برای حمل و نقل عمومی مرکز اطلاع داد.

شرح چمران درباره هتل سازی در پارک های تهران

به گزارش مهر، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بیش از 50 هزار میلیارد تومان بودجه برای شهر تهران در نظر گرفته شده است که منابع تأمین آن، منابع عایدیی شهرداری تهران مانند مالیات بر ارزش اضافه نموده به مبلغ 8 هزار میلیارد تومان و 22 هزار میلیارد تومان نیز عایدی های ناشی از توسعه شهری مانند عوارض های ساختمانی و 8 هزار میلیارد تومان عایدی های متفرقه نظیر جریمه کسر پارکینگ و بعلاوه 8 هزار میلیارد تومان از فروش اموال غیر منقول و 4 هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانکی هستند.

رئیس شورا با اشاره به عوارض ساختمانی، گفت: برای سال آینده عوارض ساختمانی را کاهش داده ایم.

وی اضافه نمود: شهرداری در لایحه خود 57 هزار میلیارد تومان را پیش بینی نموده بود، اما در شورا برای واقعی تر شدن، آن را به 50 هزار میلیارد تومان کاهش دادیم.

چمران در مورد مجوز هفت طبقه شدن ساختمان ها نیز متذکر شد و اضافه نمود: در این خصوص بر اساس طرح تفصیلی عمل خواهد شد مثلاً در این خصوص که شما اشاره کردید اگر 60 درصد کوچه ای ساخته شده باشد، باقی کوچه نیز در صورت داشتن شرایط به همان تعداد طبقات تعلق خواهد گرفت.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در مورد اهم موضوعات بودجه بندی، گفت: برای حوزه حمل و نقل و ترافیک، حدود 18 هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است که از این اندازه، مبلغ 4 هزار میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز ناوگان اتوبوس رانی پیش بینی شده است.

چمران اضافه نمود: بعلاوه مبلغ یک هزار و 530 میلیارد تومان مابه التفاوت بلیت اتوبوس در این سرفصل بودجه قرار گرفته است.

چمران در ادامه با اشاره به سهم مترو از بودجه حمل و نقل گفت: برای مترو 6 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که 2 هزار و 670 میلیارد تومان برای تکمیل خطوط 6 و 7 مترو، 600 میلیارد تومان برای سایر خطوط است، 3 هزار میلیارد تومان برای خرید واگن و 782 میلیارد تومان برای اورهال قطار ها و 2،100 میلیارد تومان نیز برای مابه التفاوت بلیت مترو و نیز 500 میلیارد تومان برای هوشمند سازی شهری نظیر نصب دوربین های ترافیکی در نظر گرفته شده است.

مهدی چمران در مورد دیگر سرفصل های مصارف بودجه شهر تهران نظیر خدمات شهری، گفت: یک هزار و 980 میلیارد تومان برای نظافت شهر و حدود 2 هزار 100 میلیارد تومان برای توسعه و نگهداری فضای سبز و 570 میلیارد تومان برای تجهیزات آتش نشانی و 2 هزار میلیارد تومان برای سازمان آتش نشانی و بعلاوه بر اساس قانون 1500 میلیارد تومان برای جبران سختی کار آتش نشانان و نیز 2 هزار و850 میلیارد تومان برای مدیریت بحران در نظر قرار گرفته است.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه به تشریح بودجه فرهنگی و اجتماعی شهر تهران پرداخت و گفت: 4 هزار و 300 میلیارد تومان برای حوزه فرهنگی و اجتماعی در نظر گرفته شده است که به طور مثال عناوینی نظیر توسعه و حمایت از زیرساخت های فرهنگی و مذهبی و ساماندهی آسیب دیدگان به مبلغ 450 میلیارد تومان و نیز 32 میلیارد تومان برای حمایت از نهاد خانواده و بهبود مشارکت های اجتماعی زنان در نظر گرفته شده است.

مهدی چمران در انتها در مورد ساختن پنج هتل در بوستان های شهر تهران خاطر نشان کرد: این هتل ها قرار است در قالب مشارکت و سرمایه گذاری ساخته شوند و قطعاً از نظر جانمایی نیز در بوستان های بزرگ و فرامنطقه ای ساخته خواهند شد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1189

به "شرح چمران درباره هتل سازی در پارک های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح چمران درباره هتل سازی در پارک های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید