جزئیات نامه نگاری خودروسازان با مجلس

به گزارش مجله حیات، تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از نامه نگاری خودروسازان و قطعه سازان با این کمیسیون درباره سود خودرو اطلاع داد.

جزئیات نامه نگاری خودروسازان با مجلس

به گزارش روابط عمومی مجلس، حجت اله فیروزی از ارسال نامه مشترک مدیرعامل ایران خودرو، مدیرعامل سایپا و دبیر انجمن قطعه سازان کشور به کمیسیون صنایع و معادن مجلس با موضوع قیمت گذاری خودرو اطلاع داد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: در این نامه پیشنهاد شده به منظور رعایت حقوق مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان، ایجاد شفافیت در بازار خودرو، خروج از شرایط انحصار و ایجاد رقابت، قیمت خودروهای عمومی یعنی خودروهایی که عموم مردم چه در بخش کم درآمد و چه با درآمد متوسط جامعه از آنها استفاده می نمایند، با فرمول بهای تمام شده و در نظر دریافت حداقل 5 درصد سود محاسبه و به بازار عرضه گردد.

خودروسازان و قطعه سازان مخالفتی با آزادسازی واردات خودرو ندارند

وی افزود: در این نامه آمده، خودروهای اختصاصی که همان خودروهای اختصاصی یا لوکس فراوری داخل بوده و مشابه خارجی هم در جامعه دارند و خودروهای نسبتاً گران محسوب شده و دارای مشتریان خاص هم هستند، براساس پیشنهاد هیئت مدیره شرکت ها و تایید و نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت گذاری گردد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نامه تصریح شده که خودروسازان و قطعه سازان مخالفتی با آزادسازی واردات خودرو نداشته و آن را موجب بهبود فضای رقابتی در بازار می دانند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 870

به "جزئیات نامه نگاری خودروسازان با مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نامه نگاری خودروسازان با مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید