جمع آوری پل حافظ متوقف شد

به گزارش مجله حیات، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران بیان نمود که با رأی کمیته شبکه معابر شورای عالی ترافیک تهران، پل حافظ-طالقانی جمع نمی شود.

جمع آوری پل حافظ متوقف شد

به گزارش خبرنگاران، پل حافظ در محل تقاطع خیابان حافظ با خیابان طالقانی یکی از پل های هفت گانه فلزی شهر تهران به شمار می آید که سال ها پیش به عنوان یک راهکار موقت برای روانسازی ترافیک پایتخت مورد اجرا قرار گرفته اند. فرسودگی روکش، از کار افتادگی نئوپرن ها و فرسایش درزهای طولی و عرضی از شایع ترین مسائل و آسیب های پل های فلزی شهر تهران به شمار می آیند.

صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران که پیشتر گفته بود عملیات برچیدن پل حافظ تا نیمه شهریور ماه 99 به پایان می رسد، اکنون از لغو این تصمیم خبر داده است.

صبوری دیلمی پیشتر گفته بود: مطالعات ترافیکی نشان می دهد کارکرد پل فلزی حافظ علیرغم هزینه های قابل ملاحظه تعمیر و نگهداری، صرفا به حذف چراغ راهنمایی خیابان طالقانی محدود شده است و جمع آوری آن نه تنها اختلالی در ترافیکی این محدوده از شهر تهران ایجاد نخواهد کرد بلکه زمینه ساز ارتقای کیفیت فضا و بهبود سیمای شهری خواهد بود.

این درحالیست که معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران امروز خبر که پل حافظ-طالقانی پس از انجام بررسی های کارشناسانه، حائز اولویت اجرایی در شهر تهران تشخیص داده نشده و با ملاحظات و رأی کمیته شبکه معابر شورای عالی ترافیک تهران برچیده نمی شود.

  • خداحافظی تهران با پل حافظ
  • تکمیل مطالعات جمع آوری پل حافظ تا سرانجام تیر
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 300

به "جمع آوری پل حافظ متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری پل حافظ متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید