خبرنگاران ابتلای 98 نفر از کادر درمان لرستان به کرونا

به گزارش مجله حیات، خرم آباد - خبرنگاران - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تا انتها هفته گذشته 98 نفر از کادر درمان این استان به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

خبرنگاران ابتلای 98 نفر از کادر درمان لرستان به کرونا

عباس پزشکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: 52 نفر پرستار شامل 40 زن و 12 مرد، یک پزشک زن و چهار پزشک مرد، 2 رادیولوژیست، 2 ماما، چهارنیروی مرد و هفت نفر نیروی زن خدماتی تا به امروز به کرونا مبتلا شده اند.

وی با بیان اینکه یک مورد از این تعداد زیر 30 سال است گفت: علاوه بر این 77 نفر، 21 نفر از سایر افراد شامل کادر پشتیبانی و نیروهای اداری دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز به کووید 19 مبتلا شدند که بیشتر آنها بین 40 تا 52 سال دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین گفت: یکهزار و 981 پرستار مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های استان در صف مقدم مبارزه با کرونا خدمت می کنند.

پزشکی با تایید اینکه هیچکدام از کادر درمان استان بر اثر کرونا فوت نشده افزود: در حال حاضر مسئله ای در خصوص تامین کادر درمان برای مقابله با ویروس کرونا نداریم و نیروهای پرستاری و آزمایشگاهی به تعداد مورد نیاز در اختیار کادر درمانی قرار گرفته است.

وی با اشاره به حضور نیروهای داوطلب پزشکی و پرستاری در شرایط شیوع کرونا ادامه داد: حضور این نیروها از سیاست های کلی است و مادامی که مورد نیاز باشد به صورت خودجوش با مراکز درمانی و بیمارستانی همکاری خواهند داشت.

وی در خصوص بکارگیری نیروهای بازنشسته کادردرمانی برای مقابله با شیوع کرونا افزود: با توجه به حضور مستمر کادر استان و 33 نیروی داوطلب پرستار، تا به امروز ضرورتی برای بکارگیری بازنشستگان ایجاد نشده اما کادر درمانی از بیمارستان های غیرمرتبط به مراکز نگهداری و درمان بیماران کرونایی منتقل شده اند.

پزشکی ادامه داد: عامل اصلی در کنترل شیوع این بیماری مردم هستند که باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری ها مسوولان، مراکز درمان و فعالان عرصه سلامت را برای شکست آن یاری دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 163

به "خبرنگاران ابتلای 98 نفر از کادر درمان لرستان به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابتلای 98 نفر از کادر درمان لرستان به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید