خدا را شکر دیگر تمرین مان تلخ نیست!

به گزارش مجله حیات، کارگردان نمایش تن ها که اجرایش به علت اوج گیری کرونای دلتا تعطیل شده بود، می گوید: مدتی پیش تمرین نمایش را به صورت خیلی محدود و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی شروع کردیم ولی تمرین تلخی بود چون نمی دانستیم چه زمانی اجرای مان را از سر می گیریم.

خدا را شکر دیگر تمرین مان تلخ نیست!

علیرضا معروفی مشغول اجرای نمایش تن ها در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر بود که اجرای آن، بعد از 5 شب به علت اوج گیری کرونای دلتا و تعطیلی سالن های دولتی تئاتر، متوقف شد.

حالا که مرکز هنرهای نمایشی به صورت رسمی اعلام نموده سالن های نمایشی از فردا، 28 شهریور ماه می توانند فعالیت خود را آغاز نمایند، گروه اجرایی این نمایش مشغول آماده سازی کار خود هستند تا در اولین فرصت روی صحنه بروند هرچند هنوز تاریخ دقیق از سر گیری اجرای خود را نمی دانند.

معروفی در مصاحبه با خبرنگاران شرحاتی درباره این دوره تعطیلی بیان و ابراز امیدواری می نماید پیش از آغاز اجرای دوباره، اعضای گروهش که عموما جوان هستند و هنرکارت ندارند، بتوانند واکسن دریافت نمایند.

این کارگردان می گوید: از همین امروز و فردا تمرین مان را آغاز می کنیم. البته در این مدت هفته ای یکی دو بار تمرین کردیم تا فضا، دیالوگ ها و میزانسن های نمایش از یاد بازیگران نرود ولی تمرین تلخی بود چون دورنمایی برای اجرای دوباره نداشتیم و حالا خوشحالیم که بار دیگر نمایش مان را روی صحنه می بریم. البته هنوز نمی توانیم تاریخ دقیقی برای اجرای کار معین کنیم چون به هر حال هم تابع تئاتر شهر هستیم و هم اینکه باید فرصتی برای تبلیغات و اطلاع رسانی داشته باشیم تا کارمان با کیفیت قابل قبولی روی صحنه برود.

او ادامه می دهد: در این مدت دو تن از بازیگران گروه تغییر کردند چون یکی از آنان برای حضور در یک سریال قرارداد داشت و دیگری هم بعد از طولانی شدن تعطیلی، نتوانست در گروه بماند.

معروفی با ابراز تاسف از اینکه تعطیلات، همواره گریبان تئاتر آن هم تئاتر دولتی را می گیرد، یادآوری می نماید: اجرای نمایش ما بعد از 5 شب متوقف شد آن هم در شرایطی که تمام ظرفیت مجاز سالن پر می شد. متاسفانه همواره اولین جایی که تعطیل می گردد تئاتر است، بویژه تئاتر دولتی که عموما فکر و اندیشه ای هم دارد. در این مدت تمام مشاغل باز بودند در حالیکه پروتکل های بهداشتی در سالن های تئاتر بسیار بیشتر از مکان هایی مانند مترو، آرایشگاه، کافه و ... رعایت می گردد.

این کارگردان ابراز امیدواری می نماید که مسئولان راه چاره ای بیندیشند تا تئاتر از تعطیلات پی در پی مصون بماند.

او درباره واکسیناسیون گروه اجرایی خود هم شرح می دهد: خودم نوبت واکسن نوبت اولم را زده ام چون هنرکارت دارم ولی اعضای گروهم هنرکارت ندارند و هنوز واکسن نزده اند. می دانم که مدیریت تئاتر پیگیر واکسینه کردن گروه هایی است که مشغول تمرین یا اجرا هستند ولی هنوز این پیگیری به نتیجه نرسیده با این حال امیدوارم همه اعضای گروهم هر چه زودتر واکسن دریافت نمایند که با آرامش بیشتری اجرایمان را از سر بگیریم.

نمایش تن ها روایتگر هشت اسیر جنگی است که در سلولی به ابعاد یک متر در یک متر به سر می برند.

این نمایش سال گذشته جزو برگزیدگان هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت بود و در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر هم جایزه طراحی لباس را دریافت کرد.

نمایش تن ها به زودی اجرای خود را در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر از سر می گیرد و جزییات اجرای آن معین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 974

به "خدا را شکر دیگر تمرین مان تلخ نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدا را شکر دیگر تمرین مان تلخ نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید