دستگاه پخش موسیقی که صدا را مستقیم به سر می برد

به گزارش مجله حیات، شرکتی به نام Noveto Systems به فناوری جدیدی دست پیدا کرده که می تواند بدون استفاده از هدفون، موسیقی را به گوش کاربر برساند.

دستگاه پخش موسیقی که صدا را مستقیم به سر می برد

فناوری هر روز در حال پیشرفت است و بسکمک از دستگا ه هایی که امروز وجود دارند، نتیجه بهبود وسایلی هستند که سال ها پیش ساخته و به مرور زمان بهتر شده اند. دراین میان، هدفون ها نیز استثنا نیستند و تا به امروز پیشرفت زیادی کرده اند. به تازگی گزارشی در فضای مجازی منتشر شده است که از ساخت یک دستگاه پخش موسیقی خبر می دهد که ممکن است نیاز انسان ها به این گجت را کاملا از بین ببرد. در ادامه این مطلب از خبرنگاران درباره این فناوری جدید بخوانید.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید از موسیقی یا فیلم شخصا لذت ببرید یا نمی خواهید صدای بلند دستگاه تان بقیه را اذیت کند، تنها روش برای انجام این کار استفاده از هدفون است. البته استفاده از هدفون برای طولانی مدت ممکن است شما را اذیت کند و باعث خستگی گوش تان شود. همچنین ممکن است هنگامی که از آن استفاده می کنید، متوجه اتفاقات اطراف تان نشوید؛ زیرا عموما هدفون ها از ورود صدای خارجی جلوگیری می کنند.

اخیرا شرکتی به نام Noveto Systems مشغول کار روی نوعی فناوری پرتو صدا است که صدا را بدون نیاز به هدفون از منبعی مستقیم به گوش کاربر می رساند. این دستگاه پخش موسیقی باعث ایجاد فضای شخصی برای گوش دادن به صدای دلخواه می شود و به کاربر اجازه می دهد بدون استفاده از وسیله دیگری، در زاویه ای مشخص حریم خصوصی داشته باشد.

پرتو صدا می تواند جهش بزرگی در دنیای فناوری ایجاد کند؛ زمانی که دیگر نیازی نیست برای رسیدن به هدفی مشخص از وسایل محدود کمک بگیریم. این فناوری به انسان ها کمک می کند برخلاف تصورات شان فکر و برای حل مسائل از رو ش های جدید استفاده کنند.

کارکنان خبرگزاری The Associated Press پیروز شده اند این فناوری را تجربه کنند. براساس گفته ها آن ها ، گوش دادن به موسیقی در این حالت به گونه ای است که گویی صدا از درون گوش پخش می شود و درعین حال، صدا از همه جهات شنیدنی است و همین مسئله آن را بسیار واقع گرایانه کرده.

درحال حاضر، نمی توانیم درباره کیفیت صدای این فناوری صحبت یا آن را با دیگر وسایل پخش مانند هدفون یا بلندگو مقایسه کنیم؛ اما کاربردهای بالقوه مناسبی برای آن وجود دارد. برای مثال، می تواند به کارمندان اداری این امکان را بدهد تا از موسیقی در اتاق خود لذت ببرند، بدون اینکه تمرکز دیگر کارکنان خود را به هم بزنند. حتی در آینده ممکن است این فناوری به قدری توسعه پیدا کند که به افراد اجازه دهد بدون اینکه کسی صدای تلفن همراه آن ها را بشوند، در مکان های عمومی مانند مترو با استفاده از آن فیلم تماشا یا آهنگ گوش کنند.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی در آینده ممکن است استفاده تجاری از این دستگاه پخش موسیقی را مشاهده کنیم؛ اما به نظر ایده بی نظیری برای جایگزینی هدفون ها است. البته باید به این موضوع نیز توجه کرد که استفاده از این فناوری می تواند باعث بروز مشکلاتی برای کاربر شود. برای مثال، تصور کنید که در خیابان در حال حرکت هستید و کسی متوجه نمی شود درواقع در حال گوش دادن به موسیقی هستید؛ زیرا هیچ دستگاه در گوش هایتان نیست. به احتمال زیاد اگر قرار باشد از این فناوری در دنیای واقعی استفاده شود، به همه این مسائل فکر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب سفر سه ماهه به مریخ با موتور هسته ای جدید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 495

به "دستگاه پخش موسیقی که صدا را مستقیم به سر می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه پخش موسیقی که صدا را مستقیم به سر می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید