سفیر عراق به وزارت خارجه احضار شد

به گزارش مجله حیات، مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه در پی اقدام عده ای آشوبگر در تعرض به سرکنسولگری ایران در کربلا و در ادامه مجموعه اقدامات اجرا شده از سوی وزارت امور خارجه از شب گذشته، در دیدار سفیر عراق، اقدام اجرا شده علیه نمایندگی ایران در کربلا را محکوم کرد.

سفیر عراق به وزارت خارجه احضار شد

به گزارش ایرنا، وی در این دیدار، خواهان حفظ تدابیر و تمهیدات امنیتی از سوی جهات ذیربط دولت عراق برای محافظت از اماکن دیپلماتیک ایران به موجب کنوانسیون 1963 وین شد.

سفیر عراق هم در این دیدار گفت: دولت عراق به اسم دولت پذیرنده در مورد تضمین امنیت و ایمنی اماکن نمایندگی ها متعهد است.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به پرسش ایرنا درباره حمله به سرکنسولگری ایران در کربلا توضیح داد: عده ای تعرضی به نمایندگی ایران در کربلا داشتند. از همان ابتدا با مراجع ذیربط با عراق به وسیله سرکنسولگری و سفارت مان در بغداد تماس گرفته شد و با متعرضین برخورد شده است.

وی با تاکید بر اینکه ایران این حمله را به شدت محکوم می نماید، اعلام نمود: امیدواریم دولت عراق در وظایف خود در صیانت از نمایندگی های دیپلماتیک براساس کنوانسیون وین 1961 با دقت عمل کند. بعلاوه وزارت امور خارجه دیشب یادداشت اعتراضی را به سفارت عراق داد و انتظار داریم دولت عراق به وظایف خود عمل کند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 883

به "سفیر عراق به وزارت خارجه احضار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر عراق به وزارت خارجه احضار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید