صبحانه تان را قبل از ساعت 9 بخورید

به گزارش مجله حیات، بر اساس یافته های مطالعه اخیر محققان موسسه بهداشت جهانی بارسلونا، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در افرادی که بعد از ساعت 9 صبح، صبحانه می خورند، در مقایسه با افرادی که قبل از ساعت 8 صبح، صبحانه می خورند 59 درصد بیشتر است. نتایج تحقیقاتی نشان داد که نه تنها تغییر در غذایی که می خوریم، بلکه تغییر در زمانی که غذا می خوریم نیز می تواند بر خطر ابتلا به دیابت تاثیر گذار باشد.

صبحانه تان را قبل از ساعت 9 بخورید

دیابت نوع 2، زمانی رخ می دهد که بدن در نحوه تنظیم استفاده از قند به عنوان سوخت، دچار اختلال می گردد و این امر ممکن است در طولانی مدت منجر به گردش بیش از حد قند در جریان خون شده که به نوبه خود می تواند باعث اختلال در سیستم گردش خون، دستگاه عصبی و سیستم ایمنی گردد. عوامل بسیاری از جمله اضافه وزن، عدم تحرک، سیگار کشیدن و رژیم غذایی ناسالم در خطر ابتلا به دیابت نوع 2 دخیل هستند.

محققان دریافتند: تحقیقات بسیاری به آنالیز رابطه بین زمان مصرف وعده های غذایی و ریتم شبانه روزی و کنترل گلوکز و چربی پرداخته اند، اما اطلاعات زیادی درمورد رابطه بین زمان غذا خوردن و دیابت نوع 2 در دسترس نیست.

تیم تحقیقاتی دریافت، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در گروهی از افراد که به طور منظم بعد از ساعت 9 صبح، صبحانه می خوردند نسبت به افرادی که قبل از ساعت 8 صبح، صبحانه می خوردند، به طور قابل توجهی بیشتر بود.

پژوهشگران شرح دادند:از نظر بیولوژیکی، این یافته منطقی است، زیرا معین است که نخوردن صبحانه بر کنترل گلوکز و چربی و بعلاوه سطح انسولین تأثیر می گذارد و در نتیجه خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد.

محققان بعلاوه دریافتند: شام دیرهنگام (بعد از ساعت 10 شب) با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است. دانشمندان اظهار داشته اند، نتایج ما نشان داده اند که خوردن صبحانه قبل از ساعت 8 صبح و شام قبل از ساعت 7 بعد از ظهر، ممکن است به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 یاری کند.

یافته های تحقیقاتی در مجله International Journal of Epidemiology منتشر شده اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 31 تیر 1402 بروزرسانی: 31 تیر 1402 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1444

به "صبحانه تان را قبل از ساعت 9 بخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صبحانه تان را قبل از ساعت 9 بخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید